Skip to content Skip to footer

Stylizacja paznokci w domu

Kobieca garderoba od zawsze była tematem rzeką. Nie od dziś wiadomo, że kobiety uwielbiają posiadać w swojej szafie piękne ubrania i choć czasy się zmieniają i mężczyźni coraz częściej interesują oraz zajmują się branżą modową to wciąż w dużej mierze pozostaje ona w obszarze zainteresowań, który przypisuje się kobietom.

Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu kto nie lubi ładnie wyglądać? Ta zasada tyczy się również zadbanych paznokci. Niemal każda kobieta (zarówno nastolatka jak i bardziej doświadczona życiem) lubi mieć świeżo zdobione paznokcie oraz wypielęgnowane dłonie. W tym celu wiele kobiet korzysta z usług profesjonalnej kosmetyczki. Spora część pań przyznaje, że wizyta w salonie piękności to dla nich ogromny relaks oraz odprężenie – kobiety lubią przebywać w tego typu miejscach nie tylko ze względu na to, że chcą mieć zadbane dłonie (chociaż to z pewnością jest główny cel ich wizyty), ale również dla samego towarzystwa innych klientek oraz uczucia zadbania o siebie.

Czego potrzebujesz, aby samodzielnie wykonać hybrydę

Jeśli chcesz zacząć sama dbać o to by Twoje paznokcie zawsze prezentowały się dobrze, musisz wiedzieć, że tego typu zabiegi powinny zawsze być wykonywane w sterylnych oraz bezpiecznych warunkach. Do wykonania manicure hybrydowego w domu będziesz potrzebować oczywiście lampy UV, acetonu, odtłuszczacza, bazy pod lakier do paznokci uv, top, którym pokryjesz lakier utwardzany UV oraz oczywiście wielu różnych lakierów.

Na co zwrócić uwagę

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z samodzielnym wykonywaniem manicure, musisz wiedzieć, że niektóre lakiery mogą wywoływać uczulenie. Lakier UV do paznokci powinien mieć jak najbardziej bezpieczny skład (to znaczy, że dobry lakier utwardzany UV powinien być pozbawiony substancji, które mogą Cię potencjalnie uczulić – zawsze sprawdzaj czy w jego składzie nie ma czegoś na co jesteś uczulona).

Jak wybrać lakier UV do paznokci

Wybór lakieru jest oczywiście kwestią bardzo indywidualną, to od Ciebie zależy na jaką firmę postawisz. Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele różnych opcji, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj jednak, że mała cena nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego lepiej jest postawić na sprawdzoną markę, w przeciwnym razie może to skończyć się bardzo źle dla Twojego zdrowia.

Leave a comment