Skip to content Skip to footer

Sprzedawaj w internecie

Dziś sprzedaż w internecie to codzienność. W sieci można sprzedać wszystko i kupić wszystko. Ten rodzaj transakcji zrewolucjonizował mały handel.

Gdzie sprzedawać?

Internet pełen jest miejsc, gdzie można handlować. Dodawać anonse można nie tylko na portalach ogłoszeniowych, ale również na lokalnych stronach, gdzie umieszcza się często darmowe ogłoszenia. Portal ogłoszeniowy nie zawsze jest darmowy – choć najczęściej opłaty pobierane są za wystawienie rzeczy do sprzedaży w specjalnej kategorii – więc wielu ludzi wybiera bezpłatne ogłoszenia właśnie na lokalnych, mniejszych portalach.

Coraz większą popularnością cieszą się darmowe ogłoszenia w mediach społecznościowych. Zapewne w głównej mierze przez łatwość dodania pojedynczego anonsu oraz wysokiej skuteczności sprzedaży.

Co sprzedawać?

Odpowiedź na zadanie w powyżej pytanie jest prosta: wszystko!

Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy ogłoszenia tak firm, które sprzedają swoje produkty hurtowo, jak osób prywatnych, które sprzedają rękodzieło, wyprzedają swoją szafę, sprzedają części ze starego samochodu, czy pozywają się starci z garażu. Każda strona z bezpłatnymi ogłoszeniami ma wachlarz kategorii, a w każdej z nich tysiące, jeśli nie setki tysięcy ofert. Ludzie sprzedają dosłownie wszystko.

Jak sprzedawać?

Zazwyczaj portal ogłoszeniowy nie pobiera żadnych opłat związanych z rejestracją na nim. Ewentualne koszty ponosi się za wystawienie oferty, bądź po udanej transakcji w formie procentowej prowizji od ceny sprzedaży. Tak więc po zarejestrowaniu można od razu przejść do sprzedawania.

Niemal na każdym portalu z ogłoszeniowym wystawienie oferty wygląda tak samo. Po wpisaniu tytułu ogłoszenia wybiera się jego kategorię. W niektórych przypadkach kategoria jest automatycznie sugerowana według „słów kluczy” z tytułu. Następnie dodajemy opis oraz wszelkie informacje dodatkowe, które zależą od tego, co sprzedajemy. Wszystko uzupełnia się na koniec o dane kontaktowe i cenę przedmiotu, chyba że wcześniej te dane zostaną uzupełnione tymi, podanymi przy rejestracji. Nie ma dobrej jakości ogłoszenia bez zdjęć oferowanych przedmiotów, więc jeśli chcemy przyciągnąć potencjalnego nabywce naszego towaru, dodajemy fotografie. Na koniec bezpłatne ogłoszenia są opatrzone zapytaniem o ewentualne płatne promowanie anonsu, jednak nie jest to regułą.

Leave a comment