Skip to content Skip to footer

Opakowania cukiernicze – rodzaje i przeznaczenie

Wszystkie wrażliwe produkty spożywcze wymagają szczególnego rodzaju opakowań, które spełniają szereg wymagań dotyczących przechowywania i transportu żywności. Stosowanie odpowiednich pojemników jednorazowych jest również powszechne w produkcji i sprzedaży cukierniczej, gdzie do pakowania delikatnych produktów, jakimi są ciasta i wyroby ciastkarskie używane są opakowania cukiernicze.

Jakie rodzaje opakowań są wykorzystywane w branży cukierniczej?

W zależności od tego, czy jest to produkcja, sprzedaż hurtowa, czy też detaliczna, wybiera się odpowiednie opakowanie cukiernicze wykonane z tektury, polipropylenu czy też mieszane. Do pakowania większych partii towaru dobrze sprawdzają się opakowania tekturowe, które są na tyle sztywne i wytrzymałe, że chronią produkty przed uszkodzeniami. Jest to bardzo ważne, ponieważ wyroby cukiernicze z reguły składają się z miękkich i delikatnych detali, które w transporcie łatwo mogą ulec zniszczeniu. Do zabezpieczenia i przewozu tortów oraz innych większych form cukierniczych chętnie korzysta się z przezroczystych pojemników jednorazowego użytku wykonanych z tworzywa polipropylenowego. Tego typu opakowania na ciasta i torty chronią produkt, a jednocześnie w sposób elegancki go eksponują. Można z powodzeniem nie tylko przetransportować bezpiecznie tak zapakowany towar, ale również wręczyć go jako prezent.

Jakie pojemniki obecnie są popularne w detalicznej sprzedaży cukierniczej?

W wielu miejscach handlowych, galeriach i pasażach powstało mnóstwo eleganckich cukierni, gdzie producenci sprzedają swoje wyroby, promując jednocześnie markę. W takich obiektach bardzo chętnie korzysta się z pojemników ozdobnych, które posiadają nadrukowane logo firmy cukierniczej. Takie opakowania cukiernicze są bardzo eleganckie i gustowne. Dobrze chronią sprzedawane produkty, a jednocześnie podnoszą rangę i prestiż producenta. Bardzo często ozdobne opakowanie cukiernicze ze słodką i smaczną zawartością jest wdzięcznym prezentem, kiedy odwiedza się znajomych. Z powodzeniem takie opakowania na ciasta wraz z zawartością mogą pełnić rolę gustownego smacznego dodatku w bardziej oficjalnych okazjach. Takie pojemniki w dużej gamie kolorów i różnego rodzaju wzorów ozdobnych są obecnie powszechnie dostępne w wielu hurtowniach i sklepach z galanterią papierniczą.

Leave a comment