Skip to content Skip to footer

Rodzaje masażu, z których warto skorzystać

Masaż kojarzy nam się z przyjemnością, a nie leczeniem wielu dolegliwości. Masaż dla dwojga w Warszawie brzmi jak luksus dla bogatych ludzi. Jednak masaże nie są tylko sposobem na miłe spędzenie czasu. Udowodniono, że masaż może być lekarstwem na wiele problemów zdrowotnych. Na jaki rodzaj masażu warto się wybrać?

Masaż klasyczny

Już kilka tysięcy lat temu ludzie stosowali masaż jako sposób na walkę z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Dziś klasyczny masaż stał się najpopularniejszym rodzajem masażu i jest bazą wielu technik pracy z ciałem.

Masaż klasyczny ma działanie lecznicze, odprężające i pobudzające. Celem masażu klasycznego jest poprawienie stanu fizycznego i psychicznego osoby masowanej.

Masaż tajski

W czasach starożytnych masaż tajski był przywilejem, na który mogła sobie pozwolić jedynie rodzina królewska. Dziś każdy może sobie pozwolić na tę przyjemność. Masaż tajski jest bardzo popularny i jest najchętniej wybieranym masażem orientalnym.

Do masażu tajskiego należy się ubrać w luźne spodenki i koszulkę na ramiączkach. Osoba masowana nie leży na tradycyjnym łóżku do masażu, tylko na materacu. W masażu tajskim osoba masowana nie leży bezczynnie, tylko aktywnie uczestniczy w masażu, zmieniając pozycje.

Masaż twarzy

Masaż twarzy idealnie nada się dla osób, które pragną walczyć z procesem starzenia. To doskonała alternatywa dla botoksu i innych zabiegów kosmetycznych. Masaż jest nieinwazyjnym sposobem na poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Coraz większą popularnością cieszą się azjatyckie rytuały pielęgnacyjne, w tym japoński masaż twarzy zwany masażem twarzy tanaka. Ten masaż polega na uciskaniu twarzy w specjalny sposób, podczas codziennego nakładania kremu na twarz. Zwykle wykonuje się go rano i wieczorem podczas czynności pielęgnacyjnych. Uciskanie twarzy w ten nowatorski sposób wygładza zmarszczki i niweluje napięcie mięśni. Stosując masaż japoński codziennie, można spodziewać się wyszczuplenia twarzy i zniwelowania obrzęków.

Masaż korzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego masaż dla dwojga w Warszawie nie jest jedynie fanaberią, a sposobem na zadbanie o siebie i bliską nam osobę. Masaż walczy ze skutkami trybu siedzącego, zmniejsza stres, łagodzi bóle pleców, a nawet wspomaga walkę z depresją. Jest też świetną alternatywą dla drogich, nienaturalnych i inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Leczniczy wpływ masażu jest doceniany od kilku tysięcy lat i warto sprawdzić, czy masaż nie rozwiąże wielu naszych problemów ze zdrowiem i samopoczuciem.

Leave a comment