Skip to content Skip to footer

Jak dbać o dłonie?

Dłonie to wizytówka kobiety. Powinny być zadbane i zachwycać swoim naturalnym pięknem. Niestety, to też jedna z najbardziej wrażliwych partii ciała. Skóra na dłoniach jest cienka, łatwo się przesusza i niszczy, szybko się starzeje. Co zrobić, żeby dłonie zawsze dobrze się prezentowały?

Właściwa pielęgnacja dłoni – klucz do sukcesu

Chcąc cieszyć się zadbanymi, gładkimi dłoni, warto przede wszystkim wprowadzić odpowiednią pielęgnację. Ta musi brać pod uwagę skórę oraz paznokcie, by dłonie były przyjemne w dotyku, estetyczne, zadbane. Ważną rolę pełni regularność. O dłonie trzeba dbać codziennie, unikając drażniących środków czystości czy kosmetyków, dbając o ich nawilżenie i odżywienie.Każda kobieta powinna mieć zawsze pod ręką dobrej jakości krem nawilżający do rąk i paznokci. Najlepiej nawilżać dłonie kilka razy dziennie, te są bowiem szczególnie narażone na przesuszenie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Od czasu do czasu warto wykonać peeling czy nałożyć mocno nawilżającą maskę. We wzmocnieniu paznokci pomogą specjalne odżywki i olejki.

Manicure ozdobą każdej kobiety

Pielęgnacja paznokci obejmuje nie tylko ich regularne obcinanie, dbanie o ich ładny kształt i właściwe odżywienie, ale również manicure. Prawidłowo wykonany potrafi w kilka minut całkowicie odmienić wygląd dłoni, a nowoczesna formuła lakierów nie tylko zapewnia efekt estetyczny, ale też wzmacnia paznokcie.Na co dzień można postawić na lakiery w stonowanych kolorach, na specjalną okazję – zdecydować się na manicure w mocniejszym kolorze czy z wykończeniem brokatowym. Regularna pielęgnacja dłoni i pielęgnacja paznokci u rąk sprawią, że kobieta będzie czuła się piękna i pewna siebie.

Gdzie wykonać profesjonalny manicure?

Zabiegi pielęgnacyjne można serwować sobie w domu, ale od czasu do czasu warto oddać się w ręce profesjonalistki. Doświadczona kosmetyczka zajmie się pielęgnacją dłoni, zadba o ich skuteczne nawilżenie, w razie potrzeby zaleci zabiegi, które pomogą odmłodzić ich wygląd.W salonie paznokci można też wykonać elegancki manicure, czy to tradycyjny, czy hybrydowy lub żelowy. Pielęgnacja paznokci u rąk w gabinecie obejmuje zarówno nadanie płytce paznokcia pożądanego kształtu, jak i jej pokrycie wybranym przez klientkę lakierem.

Leave a comment