Skip to content Skip to footer

Reklama w youtube – trampoliną do solowej kariery artystycznej

Od zawsze wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu i to ona kształtuje gusta klientów. Jednak proces ten gwałtownie przybrał na sile, zwłaszcza w dobie internetu. Teraz można wypromować wszystko pod warunkiem, że ma się na to jakiś plan. Trzeba przyznać, że reklama na youtube to dość śmiała koncepcja, lecz jeśli zakończy się sukcesem, to czemu nie.

Czego dotyczą reklamy na youtube?

W zasadniczej części reklamy na youtube dotyczą jakichś konkretnych usług, które może wykonać dana firma czy zakład produkcyjny. Reklama na youtube często odnosi się również do znanych biur podróży i linii lotniczych, które oferują klientom wycieczki po znacznie korzystniejszych cenach to tak zwane last- minute. Problem polega na tym, że tak bajeczne oferty rozchodzą się na pniu i trudno je zarezerwować, gdyż tak wiele osób ma na nie chrapkę. Reklama w youtube podnosi niesamowicie obroty znanych biur turystycznych i jest dla nich kurą, która znosi złote jaja.

Czy reklama w youtube to jedyna możliwość promocji?

A skądże. Internet dysponuje niezliczoną ilością serwisów społecznościowych, w których można się reklamować. Jednak youtube ze względu na swoją uniwersalność jest najchętniej odwiedzanym miejscem. Równie dobrym polem reklamowym są znane serwisy aukcyjne, na których ludzie robią zakupy online. Jednak zamieszczenie tam reklamy jest trudne do zrobienia. Po pierwsze ze względu na cenę, a po drugie dlatego, że zniknie ona pośród gąszczu innych ofert.

Co musi mieć reklama na youtube, by być atrakcyjną?

Po pierwsze niebanalną grafikę, która z miejsca przyciąga wzrok użytkownika. Po drugie powinny w niej być zamieszczone krótkie, lecz wyraźne pod względem treści komunikaty. Po trzecie powinna nie być nachalna, bo to raczej odstrasza potencjalnych chętnych. Po czwarte dobrze jest, jeśli napisana jest w sposób nietuzinkowy i unikalny, bo to wyróżnia ją spośród setek podobnych.

Komu reklamy na youtube mogą się jeszcze przydać?

Z tego typu usług korzystają filmowcy i gwiazdy muzyki, chcący skutecznie wypromować dany singiel muzyczny czy dany trailer filmowy. Jednak reklama w youtube dotyczy też początkujących blogerów czy youtuberów, którzy widzą w niej szansę na rozwój własnej kariery medialnej. Dlatego co jakiś czas wrzucają nowe filmiki dotyczące swojej artystycznej działalności.

Leave a comment