Skip to content Skip to footer

Profesjonalne sprzątanie: mopy i zestawy do sprzątania

Mopy zawdzięczają swoją popularność głównie wygodnym rozwiązaniom. W wielu domach mopy wykorzystuje się do sprzątania dużych powierzchni. Z podobnych powodów sięga się po mopy także w obiektach komercyjnych, gdzie istotny jest również krótki czas sprzątania oraz możliwość łączenia tradycyjnego zmywania podłóg z innymi czynnościami porządkowymi. Owa wielofunkcyjność powoduje, że ekipy sprzątające sięgają po wózki hotelowe czy serwisowe, w których zamontowany jest cały zestaw do sprzątania.

Co powinien zawierać wózek hotelowy

Wózki jezdne serwisowe lub hotelowe są najczęściej wykorzystywane w przypadku obiektów komercyjnych. Duża powierzchnia do sprzątania oraz konieczność nie tylko zmywania podłogi, ale również zabrania śmieci, wymiany bielizny pościelowej w hotelu czy uzupełnienia zapasów środków higienicznych sprawiają, że wózki hotelowe łączą w sobie wiele funkcjonalności. Podstawowy zestaw do sprzątania, jaki zwykle można spotkać na wózkach serwisowych, obejmuje przede wszystkim zestaw do zmywania, złożony z mopa oraz wiaderka do jego płukania, w którym umieszczono charakterystyczną prasą szczękową. Jej wykorzystanie umożliwia wyciśnięcie mopa bez konieczności angażowania siły fizycznej. W zestawie do sprzątania pojawiają się także dodatkowe wiaderka, specjalne kuwety oraz wieszak, który zaprojektowany jest w celu zamontowania worka na śmieci. W tym przypadku ważne jest również, aby taki worek nie przewracał się, dlatego zwykle jest on umieszczony na specjalnej podstawce. Dodatkowe półki można wykorzystać do przewożenia akcesoriów do sprzątania oraz środków chemicznych, ułatwiających sprzątanie.

Tradycyjne sprzątanie dzięki mopom

Same mopy stanowią bardzo ważną część wyposażenia wózków hotelowych, dlatego warto zwrócić uwagę na różne rodzaje mopów, które są dostępne na rynku. Przy ich wyborze ważna jest sprzątana powierzchnia, dlatego mopy przemysłowe są dostępne w różnych wielkościach. Nie wszystkie mopy są jednak przeznaczone do sprzątania na mokro. Mopy akrylowe są zalecane do odkurzania i zamiatania powierzchni na sucho. W podobnym celu można sięgać po mopa bawełnianego, wykończonego frędzlami. Bardzo popularne mopy sznurkowe są coraz częściej zastępowane przez mopy płaskie oraz kieszeniowe. Takie mopy lepiej zmywają powierzchnię, ale również są bardziej higieniczne ze względu na możliwość prania zdejmowanych końcówek.

Przy wyborze tradycyjnego mopa ważna jest długości teleskopowej rączki, która powinna mieć możliwość dostosowania długości do wzrostu sprzątającego.
Materiały do artykułu zostały udostępnione przez stronę mopy-ceg.pl.