Skip to content Skip to footer

Poznaj korzystny wpływ wczasów nad morzem z dziećmi na zdrowie maluchów

Planując wczasy z dziećmi coraz więcej osób zastanawia się nad pobytem nad polskim morzem. Co sprawia, że Bałtyk cieszy się tak dużą popularnością? Okazuje się, że mocnym argumentem przemawiającym do świadomości rodziców jest jego pozytywny wpływ na dziecięce zdrowie.

Morski klimat a zdrowie dziecka

Mikroklimat polskich miejscowości nadmorskich jest chwalony przez ekspertów. Zachwycają się nim Polacy, jest on jednak wysoko ceniony także przez medyków z zagranicy. Często można usłyszeć, że dzieci powinny przebywać nad morzem nawet przez trzy tygodnie w roku. Oczywiście, mówimy nie tylko o sporym wydatku, ale i o dużym przedsięwzięciu logistycznym. Wczasy nad morzem z dziećmi, nawet, jeśli trwają zaledwie tydzień, powinny jednak wpłynąć korzystnie na ich organizm.Dziecięcemu zdrowiu sprzyja zresztą to, co niektórym rodzicom jawi się jako problem, a mianowicie zmieniające się jak w kalejdoskopie ciśnienie i temperatura. Pogoda nad morzem nie raz jest nas w stanie zaskoczyć, trudno więc o miejsce lepiej nadające się do tego, aby hartować organizm i przyzwyczajać go do tego, że musi funkcjonować w różnych, często zmiennych warunkach.

Brak upałów i słynny jod

Planując wczasy nad morzem z dziećmi należy liczyć się z tym, że warunki pogodowe mogą być trudne. Jest jednak niemal pewne, że nie doświadczy się tam upałów tak wyczerpujących jak te, które trzeba znosić w polskich miastach. Aura nad Bałtykiem jest często opisywana jako kapryśna, podróżując z małymi dziećmi można jednak docenić to, że żar nie leje się z nieba, zwłaszcza że maluchom odwodnienie grozi zdecydowanie szybciej niż ich rodzicom.Mówiąc o zaletach wczasów nad morzem z dziećmi nie można nie wspomnieć także o tym, że maluchy będą miały nad Bałtykiem kontakt z jodem. Ten ma szczególnie duże znaczenie właśnie w okresie wzrostu. Znany jest też ze swojego zbawiennego wpływu na pracę tarczycy, a przecież jej hormony odpowiadają za funkcjonowanie wszystkich ważnych procesów w organizmie. Kontakt z jodem wpływa też pozytywnie na umysłowy rozwój dziecka.

Leave a comment