Skip to content Skip to footer

Podstawowe informacje na temat kursu spadochronowego

Skakanie ze spadochronem to sport, który daje masę satysfakcji i moc adrenaliny. Nie da się ukryć, że coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak też mężczyzn, decyduje się na to, aby spróbować. Kurs spadochronowy to świetna opcja dla osób, które złapią bakcyla i chcą się w tym rozwijać.

Czym jest kurs spadochronowy?

Kurs spadochronowy to szkolenie, podczas którego osoba, która się na nie zapisze, poznaje podstawy teoretyczne oraz ćwiczy praktycznie skoki ze spadochronem. Są różne poziomy kursów spadochronowych. Ten pierwszy, początkowy, składa się z kilku godzin zajęć teoretycznych oraz kilku skoków wraz z instruktorem.

Po co podjąć pierwszy kurs spadochronowy? Na przykład po to, aby móc samodzielnie skakać. Jeżeli nie zrobi się kursu, skoki bez instruktora nie będą możliwe. Poza tym to też świetna opcja na rozwój zawodowy dla osób, które lubią ekstremalne zajęcia. Coraz więcej osób chce skakać ze spadochronem, dlatego też rośnie rynek pracy dla instruktorów.

Jak wygląda kurs spadochronowy?

Pierwsza część kursu to nic innego, jak zajęcia teoretyczne. To właśnie w czasie tych zajęć kursanci dowiadują się, w jaki sposób zachowywać się w powietrzu, aby przyjąć odpowiednią pozycję lotu. Dowiadują się wszystkiego na temat tego, co jest potrzebne, by bezpiecznie skakać.

Zajęcia praktyczne to już po prostu skoki. Na początku są one wykonywane w asyście dwóch instruktorów. Leci się samodzielnie. Później najczęściej potrzebny jest już tylko jeden instruktor. To właśnie podczas takich skoków kursanci uczą się, jak przyjąć odpowiednią pozycję, w jaki sposób ustawić się w powietrzu, jak wykonać odpowiednie ruchy pozwalające obrócić się. Poza tym trenują zachowanie spokoju, tak by lot był jak najbardziej bezpieczny.

Ile kosztuje kurs spadochronowy?

Kurs spadochronowy to niemały wydatek. Jego cena zależy między innymi od tego, czy w danym mieście funkcjonują jeszcze inne firmy. Warto jednak pomyśleć o tym, jak o o wspaniałej inwestycji w rozwój osobisty, a nawet rozwój zawodowy.

Pierwszy etap kursu to często początek. Sporo osób decyduje się na to, by kontynuować swoją przygodę, a w przyszłości zostają instruktorami i sami uczą kursantów, zarabiając na tym naprawdę dobre pieniądze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa Silesia.

Leave a comment