Skip to content Skip to footer

Pies na rowerze? Wybór odpowiedniego transportera

Każdy, kto planuje podróżować na rowerze ze swoim pupilem, powinien zainwestować w dobrej jakości transporter. Warto wiedzieć, że do dyspozycji mamy nie tylko standardowe kosze, ale również torbę na psa, którą można zamocować na ramie. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że można wykorzystać je w wielu różnych sytuacjach.

Szynki montaż i demontaż

Nosidełko dla psa powinno służyć nam nie tylko podczas wypraw na jednośladzie. Ważne jest to, aby wybrany przez nas model był łatwy i szybko w montażu. Dzięki temu w dowolnym momencie zamocujemy transporter, a także zdemontujemy go, gdy nie będzie już potrzebny.

Mocowania nosidełka dla psa powinny być stabilne i niezawodne. Ważne jest to, aby wybrać produkt o większym udźwigu niż zwierzę. Zmniejszy to ryzyko, że torba na psa ulegnie uszkodzeniu z powodu zbyt dużej wagi. Nosidełko dla psa na rower dostosowuje się również do średnicy kierownicy. Dobrze jest, aby posiadało ono usztywniany spód, a także ścianki. Wiele modeli posiada specjalne wkładki usztywniające, które można wyjąć i włożyć w każdym momencie. Jest to spora wygoda.

Pas bezpieczeństwa

Torba na psa powinna posiadać pas bezpieczeństwa, niezależnie czy będzie ona użytkowana na rowerze, czy też na pieszym spacerze. Wszystko po to, aby pupil był w pełni bezpieczny. W stresie mógłby wyskoczyć z transportera, a następnie uciec. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby uchronić czworonoga przed zrobieniem sobie krzywdy.

Decydując się na zakup nosidełka dla psa musimy wziąć pod uwagę to, że najczęściej może on swobodnie wyglądać z transportera podczas jazdy. Istnieje duża szansa na to, że pies próbowałby wyskoczyć podczas jazdy, jeśli zauważyłby coś interesującego. Żaden odpowiedzialny właściciel nie dopuści do takiej sytuacji.

Dodatkowe kieszenie

Torba na psa ma również kilka innych zalet. Jedną z nich jest spora ilość kieszeni, gdzie możemy schować wiele rozmaitych drobiazgów, nie tylko dla pupila, ale również dla siebie. Właśnie dlatego jest to opcja o wiele bardziej praktyczniejsza, niż standardowe transportery rowerowe. Oczywiście do od nas zależy to, ile przegródek będzie posiadała torba. Jest to kwestia indywidualna.

Należy pamiętać o tym, że zbyt duży bagaż może niepotrzebnie obciążyć torbę. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy pies waży ponad 10 kg. Nosidło ze zwierzakiem będzie ważyć dość sporo, więc warto mieć tego świadomość. Wpływa to w pewnym stopniu na komfort jazdy. Z takim „bagażem” trzeba zachować większą ostrożność, szczególnie przy wchodzeniu w ostre zakręty.