Skip to content Skip to footer

Pielęgnacja brody

Broda potrafi bardzo zmienić wygląd mężczyzny. Nadać mu charakteru i mocy. Jednakże, żeby tak było musi być ona zadbana. W przeciwnym razie uzyskujemy efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ niechlujna broda wygląda po prostu nieatrakcyjnie. Jak więc właściwie dbać o nasz zarost?

Odpowiednie kosmetyki

Kosmetyki do brody to podstawa jej pielęgnacji. O zarost musimy dbać podobnie jak o nasze włosy. Jednakże, słowo podobnie jest kluczowe – brodę myjemy i nawilżamy tak samo jak włosy, ale stosujemy do tego całkowicie inne kosmetyki, gdyż struktura włosa jest jednak inna.

Kosmetyki do brody dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych. Warto wypróbować kilka różnych opcji, żeby sprawdzić, która z nich odpowiada nam najbardziej. Podobnie ma się sprawa z częstotliwością zabiegów. Oczywiście, należy tutaj podążać za wskazówkami producenta podanymi na etykiecie opakowań kosmetyków do brody.

Wizyta u barbera

Bez popytu nie ma podaży. Jako, że brody stają się coraz bardziej popularne to profesjonalne zakłady barberowskie zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Warto przynajmniej raz na jakiś czas odwiedzić taki zakład i poddać nasz zarost profesjonalnym zabiegom.

Ponadto, wizyta u barbera może okazać się świetnym sposobem na pogłębienie tajników pielęgnacji zarostu. Będąc na miejscu możemy nie tylko podglądnąć, jak profesjonalista obchodzi się z naszą brodą, ale także podpytać i rozwiązać dręczące nas kwestie.

Pielęgnacja brody w warunkach domowych

Oczywiście, o swój zarost dbamy przede wszystkim w domu, dlatego też musimy wiedzieć jak to robić. Niektóre kosmetyki do brody wymagają systematycznego, nawet codziennego stosowania. Z kolei inne wystarczy zaaplikować raz lub dwa razy w tygodniu. Mimo wszystko, warto włączyć te elementy do naszej codziennej toalety, tak żeby pielęgnacja brody weszła nam w nawyk.

Dbanie o brodę to nie tylko kwestia nakładania odpowiednio dobranych olejków, ale także i jej rozczesywanie oraz strzyżenie. Każdy sklep z kosmetykami do brody ma w swoim asortymencie także różnego rodzaju akcesoria. Potraktujmy pielęgnację zarostu jako hobby i testujmy różne nowinki. Dzięki temu zyskamy nie tylko atrakcyjną brodę, ale także i będziemy się dobrze bawić.

Kosmetyki do brody znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

Leave a comment