Skip to content Skip to footer

Perfekcyjny manicure do wykonania w domu

Która z nas nie chciałaby mieć zawsze pięknych, zadbanych paznokci z idealnie dobranym, błyszczącym lakierem, który nie matowieje i nie odpryskuje? Do tej pory wydawało się, że taki efekt można uzyskać jedynie u kosmetyczki. A jednak, decydując się na lakiery hybrydowe można taki manicure wykonać samodzielnie w domu, a co najważniejsze – jest on naprawdę trwały.

Zestaw startowy – co na pewno będzie potrzebne?

Lakiery hybrydowe to bardzo trwałe lakiery, które trzeba utwardzać warstwa po warstwie w specjalnej lampie UV. Jeśli więc już zdecydujemy się na wykonywanie takiego manicure w domu, taką lampę musimy zakupić, jest to jednak jednorazowy wydatek. Oprócz samych lakierów warto kupić także cleaner, czyli odtłuszczacz do paznokci, a także aceton kosmetyczny, który może okazać się przydatny podczas zdejmowania lakieru z paznokci. Aby po wykonanym manicure paznokcie się błyszczały warto smarować je także oliwką.

Lakiery hybrydowe – jakie będą potrzebne?

Aby wykonać manicure hybrydowy w profesjonalny sposób, tak, jak ma to miejsce w salonie kosmetycznym, na pewno trzeba zakupić lakier bazowy, lakier w interesującym nas kolorze, a dodatkowo jeszcze lakier typu top coat, którym wykańcza się manicure i dzięki któremu możemy uzyskać wysokiej jakości połysk. Każdą warstwę lakieru hybrydowego najlepiej utwardzać w lampie UV przez 2 – 3 minuty. Manicure wykonany w taki sposób z powodzeniem może utrzymać się na paznokciach około 2 tygodnie.

Dlaczego manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy nie jest ani trudny do wykonania ani zbyt czasochłonny. Raz zakupione lakiery posiadają również odpowiednio długą zdatność do użytkowania, z pewnością więc wystarczą nam na wiele zabiegów. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że tego rodzaju lakier tworzy na paznokciu grubą powłokę i jednocześnie w pewien sposób zabezpiecza go przed złamaniem. Lakier nie odpryskuje ani się nie kruszy i jest bardzo odporny na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, lakiery dostępne są obecnie od ręki nie tylko w internecie, a paleta dostępnych kolorów jest bardzo szeroka. Jeśli więc chcemy zadbać o swoje paznokcie, ale nie mamy czas na ciągłe wizyty u kosmetyczki – warto zainwestować w tego rodzaju lakiery, ale i wybierać produkty renomowanych firm, które gwarantują jakość swoich produktów. Lakier hybrydowy w zbyt niskiej cenie może nie być już tak trwały jak powinien być, nie warto więc oszczędzać.

Lakiery hybrydowe kupisz na chiodo.pl