Skip to content Skip to footer

Operacyjny lifting twarzy – najważniejsze informacje

Nie ma skuteczniejszej i szybciej działającej metody na odmłodzenie cery od operacyjnego liftingu twarzy. Coraz więcej osób zaczyna się już powoli przekonywać do chirurgicznej korekcji wyglądu. To dobrze, bo z mankamentami trzeba walczyć. A o ile zabiegi kosmetyczne mogą je zmniejszać, tak tylko z pomocą chirurga da się całkowicie je zwalczyć.

Operacyjny lifting – dla kogo?

To zabieg kierowany do osób nastawionych na osiągnięcie szybkich, kompleksowych i długotrwale utrzymujących się rezultatów. Propozycja dla tych, którzy korzystali już z mniej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych i zabiegów niechirurgicznych, a wciąż nie osiągnęli satysfakcjonujących ich efektów.

Przeważnie na operacyjny lifting twarzy decydują się pacjenci w określonym wieku – zazwyczaj ci, którzy ukończyli już pięćdziesiąty bądź sześćdziesiąty rok życia. Mniej więcej w tym wieku można dostrzec wyraźny efekt opadnięcia tkanek skóry.

Efekty zabiegu

W przeciwieństwie do kosmetycznych i domowych zabiegów operacyjny lifting działa kompleksowo. Jest to zabieg złożony, który nie kończy się wcale w momencie opuszczenia gabinetu przez pacjenta. Skóra jeszcze przez kilka kolejnych tygodni zaczyna sama się odnawiać. Całkowity efekt operacyjnego liftingu twarzy można dostrzec średnio po kilkunastu dniach liczonych od momentu wykonania zabiegu.

Twarz wskutek prawidłowo przeprowadzonego liftingu w żadnym wypadku nie staje się sztuczna i nie traci swego naturalnego wyglądu. Ulega jedynie wygładzeniu i napięciu. Z jej powierzchni znikają zmarszczki i blizny. To wszystko sprawia, że pacjenci odzyskują nie tylko dobry wygląd, ale przede wszystkim utraconą pewność siebie.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, iż operacyjny lifting twarzy przeprowadzany jest już od wielu lat, to jednak wciąż uchodzi on za jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów chirurgii plastycznej. Z tego względu należy się do niego przygotować. Przed zaplanowaniem wizyty trzeba też się upewnić, że nie ma się żadnych przeciwwskazań do tego, by z takiego liftingu w ogóle skorzystać.

A operacyjny lifting twarzy nie jest zabiegiem wskazanym m.in. dla osób chorujących na nadciśnienie, cukrzycę oraz zaburzenia związane z krzepliwością krwi. Nie przeprowadza się go również u kobiet w ciąży i karmiących mam.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Leave a comment