Skip to content Skip to footer

Domowe zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów, które poprawiają kondycję skóry. Zastosowanie odpowiednich aparatów i kosmetyków pozwala cieszyć się pięknym, promiennym wyglądem. Niektóre metody pielęgnacji można zastosować również samodzielnie. Jakie zabiegi kosmetyczne na twarz można wykonać w domu?

Oczyszczający peeling

Peeling należy do podstawowych zabiegów kosmetycznych na twarz. Jest niezwykle prosty w wykonaniu, a odpowiednie stosowanie wpływa korzystnie na stan skóry. Dodatkowo na rynku można znaleźć szereg produktów, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie.

Działanie peelingu opiera się na złuszczaniu martwego naskórka oraz usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń. Tym samym zapobiega on powstawaniu zaskórników. Oczyszczona skóra staje się gładka i zyskuje zdrowy blask.

Odżywcza maseczka

Nakładanie maseczki na twarz ma doskonały wpływ na jej wygląd. Regularne stosowanie przyczynia się do wyrównania kolorytu cery i zwiększenia stopnia nawilżenia. Ponadto obserwuje się znaczne wygładzenie oraz wzmocnienie skóry.

W trakcie domowego SPA można wykorzystać zarówno gotowe maseczki, jak i stworzyć własną kompozycję. W kuchni znajduje się wiele produktów o dobroczynnym działaniu na skórę – awokado, miód czy oliwa z oliwek. Ich połączenie stanowi świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Masaż twarzy

Domowe zabiegi kosmetyczne na twarz obejmują również relaksujący masaż. Odpowiednio wykonywane ruchy zmniejszają napięcie mięśni. Jednocześnie dochodzi do poprawy krążenia skóry oraz jej uelastycznienia.

Masaż twarzy wykonuje się za pomocą dłoni lub przy użyciu specjalnego urządzenia. W ostatnim czasie popularne stały się rollery, które w połączeniu z olejkiem przynoszą ulgę zmęczonej skórze. Ponadto są skuteczne w walce z opuchlizną i drobnymi zmarszczkami.

Leave a comment