Skip to content Skip to footer

Odczarowujemy przeszczep włosów

Transplantologia włosów to jedna z tych dziedzin medycyny estetycznej, która w ostatnich latach gwałtownie się rozwija. Dzięki temu przeszczep włosów Katowice na wysokim światowym poziomie można wykonać właśnie w tym mieście na Śląsku. W całym kraju istnieje tylko kilka klinik, w których podczas transplantacji włosów używa się nowoczesnych robotów medycznych. Warto o tym wiedzieć, aby wybrać dobre miejsce, w którym poddamy się temu zabiegowi medycznemu.

Przeszczep i transplantacja włosów Katowice

Na czym polega transplantacja włosów Katowice? Kto może poddać się temu zabiegowi? Generalnie jest on dedykowany dla tych osób, które cierpią na nadmierne wypadanie i utratę włosów, co prowadzi do pojawienia się łysych placków na skórze głowy. Warto wiedzieć, że zanim zagęszczanie włosów Katowice będzie procedurą medyczną, której będzie można się poddać, trzeba przejść kwalifikacja do zabiegu u lekarza trychologa. Przeszczep włosów Katowice w pewnych sytuacjach może nie być dobrą metodą. O wszystkim decyduje zatem lekarz, które zbiera bardzo dokładny wywiad dotyczący tego, jakie jest podłoże wypadania włosów.

Przebieg zabiegu

Zagęszczanie włosów Katowice to dosyć inwazyjny i bolesny zabieg. pacjent musi być na to przygotowany. Dlatego też wcześniej lekarz bardzo dokładnie opisuje mu, jak to wszystko będzie wyglądało i przebiegało. Jednocześnie bardzo ważny jest, by pacjent przyniósł potrzebne wyniki badań, które stwierdzają, czy jego stan zdrowia jest na tyle dobry, by mógł poddać się zabiegowi. To są między innymi wyniki badań ogólnych, morfologii, a także wyniki badań kardiologicznych. Z takim pakietem wyników bardzo szczegółowo zapoznać się lekarz trycholog, który dzięki temu będzie mógł ocenić, czy organizm pacjenta dobrze poradzi sobie z obciążeniem, jakim jest transplantacja włosów.

Efekty zabiegu

Jeżeli pacjent otrzyma kwalifikację do zabiegu, z konkretnej części skóry jego głowy zostaną pobrane mieszki włosowe wraz z cebulką, które podczas tego samego zabiegu zostaną wszczepione w miejsce, gdzie jest łysina. Wszystko to odbywa się przy udziale robotów medycznych, które są sterowane przez wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. Dzięki temu cały zabieg jest mniej inwazyjny i po prostu przebiega szybciej. Łączy się z mniejszym stresem dla pacjenta, a także mniejszym bólem.

Leave a comment