Skip to content Skip to footer

O co chodzi w pozycjonowaniu?

Czym jest pozycjonowanie strony wordpress i jak się do niego zabrać?

Zacząłeś prowadzić stronę internetową o swoich zainteresowaniach na platformie WordPress, piszesz ciekawe artykuły, ale nikt ich nie widzi, bo nie wiesz, jak zabrać się do promowania swojej witryny? Dobrze trafiłeś. Wyjaśnimy teraz pokrótce, czym jest pozycjonowanie wordpress oraz omówimy kilka zasad, którymi powinieneś się kierować, by zoptymalizować stronę internetową i dać się znaleźć w wyszukiwarkach.

Jak to wprowadzić w życie?

WordPress pozycjonowanie, ogólnie rzecz ujmując, polega na takim ustawieniu swojej strony, używaniu takich odnośników, danych, fraz czy tytułów, by znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Często używa się w tym celu dodatkowych wtyczek, które po zainstalowaniu w wordpressie część pracy wykonują za nas, np. ustawiają odnośniki do stron na bardziej przejrzyste i przyjazne dla odbiorcy, nawiązujące do tytułu danego artykułu, a nie będące po prostu szeregiem znaczków. Niektóre wtyczki sprawiają również, że po odwiedzeniu naszej strony przez użytkownika, część informacji z niej zostanie zapisana na jego komputerze, dzięki czemu kolejne ładowanie witryny będzie szybsze. Niby nic, a jednak sprzyja powracaniu raz zdobytych odbiorców,

W obecnych czasach warto pamiętać również o dostosowaniu swojej strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Ktoś, kto szuka danych głównie przez telefon, nie wróci na naszą stronę, jeśli raz załadowała mu się ona „w cały świat” albo całkiem wykrzaczyła.

A o czym pamiętać na co dzień?

WordPress pozycjonowanie można wesprzeć nie tylko w głównych ustawieniach, o których pisaliśmy wcześniej, ale także w codziennych działaniach, polegających głównie na pisaniu postów w odpowiedni sposób. Podczas pisania artykułów warto na przykład pamiętać, że linkowanie bardzo podbija zasięgi. Wklejenie linku z odnośnikiem do innej strony lub do wcześniejszego postu z naszej witryny sprawi, że więcej odbiorców go zobaczy.

Kolejną istotną kwestią dla pozycjonowanie strony wordpress jest używanie odpowiednich fraz, poprawne dobieranie nagłówków i tytułów do artykułów, ponieważ to głównie po nich mogą zostać one wyszukane w przeglądarkach.

Pozycjonowanie wordpress nie musi być wcale trudne!

Leave a comment