Skip to content Skip to footer

Najpopularniejsze typy sukni ślubnej do kolan

Ślub to niezapomniane wydarzenie. Tego dnia chcemy naprawdę prezentować się znakomicie, dlatego też Panny Młode z wielką uwagą wybierają suknie ślubne tak, aby wyglądać jak prawdziwe księżniczki. Co ciekawe – obecnie coraz bardziej popularne stają się suknie ślubne do kolan.

Zalety sukni ślubnych do kolan

Brzmi to dość ciekawie? Na pewno! Takich sukni bowiem nie spotyka się w zasadzie na co dzień, niemniej jednak mają one swoje zalety, których nie wolno zbagatelizować. Co do nich należy? Przede wszystkim takie suknie ślubne do kolan są bardzo lekkie i dziewczęce, pięknie podkreślają talię i długie nogi. Oczywiście taka sukienka nie nadaje się za bardzo dla osób, które właśnie te części ciała pragną ukryć…

Ponadto suknia ślubna do kolan doskonale sprawdza się latem, na śluby w małych kościołach czy urzędach oraz na wesela w plenerze. Taka sukienka też ładnie wydłuża sylwetkę. A ponadto .. jest tańsza. Jak zatem widać, ma swoje zalety, jak zaś z modnymi fasonami?

1) suknia ślubna prosta do kolan

Przede wszystkim często dość spotyka się suknie ślubne proste – właśnie do kolan. Tu mamy dwa główne rodzaje takich sukien. Przede wszystkim będzie to suknia ślubna prosta w stylu greckim. Ona raczej nie ma ramiączek – albo też ma dwa nieco grubsze i bardziej zwiewne. Do tego pod biustem przeciągnięta jest tasiemka, od której to lekki materiał tiulowy zwiewnie opada w dół. Taka sukienka idealna jest dla pań o ładnym biuście, chcących podkreślić swoją kobiecość.

Drugi typ takich sukni ślubnych prostych, to suknia o kształcie tuby – całkowicie prosta, za to wykonana z bardziej dekoracyjnego materiału. Takie suknie ślubne do kolan przeznaczone są raczej dla szczupłych osób.

2) suknia ślubna do kolan w kształcie A

Warto jeszcze wspomnieć o bardzo modnych w latach pięćdziesiątych sukniach ślubnych na kształt litery A. Odcięte one są w talii, górę mają raczej prostą, często bez ramiączek, aczkolwiek nie jest to żadną regułą. Poniżej zaś na kształt litery A rozchodzi się na boki spódnica. Całość pięknie podkreśla i zaznacza kobiecą sylwetkę.

3) suknia ślubna do kolan z dłuższym trenem

Na koniec warto jeszcze tylko zaznaczyć, że ciekawym rozwiązaniem są także suknie ślubne do kolan, ale z dłuższym trenem. Czasem nawet może być on artystycznie niesymetryczny, co będzie oryginalnie się prezentowało.

Leave a comment