Skip to content Skip to footer

Najpiękniejsze suknie ślubne inspirowane latami 70., 80. i 90.

Wybór sukni ślubnej to dla Panny Młodej ogromne przeżycie emocjonalne. Ponadto, na rynku weselnym dostępne są sukienki ślubne o przeróżnych krojach oraz kolorach. Najpiękniejsze suknie ślubne mogą być bowiem utrzymane w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Mogą one również czerpać inspiracje z lat 70. 80. lub 90. Ten szeroki wachlarz ofert dodatkowo utrudnia wybór tej jednej idealnej kreacji. Na szczęście, profesjonalny salon ślubny powinien służyć radą i pomocą w podjęciu tej trudnej decyzji.

Sukienki ślubne inspirowane latami 70.

W obecnym czasie moda ślubna chętnie czerpie inspiracje z lat minionych. Powracają charakterystyczne kroje oraz kolory, które były typowe dla sukienek lat siedemdziesiątych. Są one nieco unowocześnione, ale nadal oddają klimat tamtych czasów. Najpiękniejsze suknie ślubne stylizowane na lata siedemdziesiąte cechować się zatem powinny wieloma warstwami materiału oraz umiejętnym łączeniem tkanin o rożnej fakturze. Wpływ boho uwidacznia się w postaci delikatnych koronek, zwiewnych materiałów oraz długich i szerokich rękawów. Te wszystkie elementy sprawiają, że takie Sukienki ślubne zdają się płynąć na wietrze. Kroje sukienek są dość proste ale często wzbogacane o motywy kwiatowe na koronkach. Ponadto, z tego typu stylizacją wspaniale komponują się świeże kwiaty wpięte we włosy.

Sukienki ślubne inspirowane latami 80.

Szalone lata osiemdziesiąte to okres koloru i blasku. Wówczas to nastała epoka disco. W tamtym czasie zaczęły powstawać siłownie i rozpoczął się kult wysportowanej sylwetki. W modzie królowały szerokie marynarki z mocno zaakcentowanymi ramionami. Żakiety miały wszyte poduszki na ramiona oraz bogato zdobione kołnierze, co dodatkowo potęgowało wrażenie szerokich ramion i bardzo wąskiej talii. Sukienki ślubne inspirowane tymi latami, powinny zatem być nieco ekstrawaganckie. Pożądane są zatem bufiaste rękawy, okazałe falbany, szerokie tiulowe spódnice, grube paski lub wstążki wiązane w talii oraz długie treny. Najpiękniejsze sukienki ślubne inspirowane latami osiemdziesiątymi mogą być pełne przepychu i nawet odrobinę kiczowate. Oczywiście, kicz musi być stosowany w sposób kontrolowany tak, aby efekt nie był przeciwny od zamierzonego.

Sukienki ślubne inspirowane latami 90.

Najpiękniejsze suknie ślubne inspirowane latami dziewięćdziesiątymi powinny być wykonane z satyny i cechować się prostotą. Mogą to być na przykład bieliźniane sukienki na cienkich ramiączkach. Takie minimalistyczne sukienki ślubne mogą być uzupełnione o bogato zdobione dodatki, w tym kolczyki, naszyjniki lub mieniące się w słońcu niewielkie torebki. Dobrze zaopatrzony salon ślubny z pewnością umożliwi znalezienie wszystkich detali, tworzących niezwykłą całość.

Leave a comment