Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę, poszukując psa?

Każda osoba marząca o własnym czworonogu zastanawia się, w jaki sposób wybrać nowego członka rodziny. Prawda jest taka, że przeglądając kategorie ogłoszeń „psy na sprzedaż”, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wybrać pieska pochodzącego z pewnego źródła, którego stan zdrowia nie będzie pozostawiał nic do życzenia.

Oddam psa za darmo – trzeba uzbroić się w ostrożność

Prawda jest taka, że w internecie nie brakuje ogłoszeń, w których właściciele piesków chcą oddać je za darmo. Tutaj trzeba uzbroić się szczególną dozę ostrożności, ponieważ większość z tych ogłoszeń powinna budzić zastrzeżenia już na pierwszy rzut oka.

Oczywiście, bardzo często zdarza się, że osoby oddające psa za darmo są do tego zmuszone przez trudną sytuację życiową. Wyjazd za granicę, nagła choroba członka rodziny, zmiana miejsca zamieszkania – to wszystko może sprawić, że piesek rzeczywiście może być oddany za darmo w ręce kochającej rodziny, która zapewni mu nowy, ciepły dom.

Szczególnie trzeba uważać w przypadku ogłoszeń „oddam psa za darmo”, kiedy dotyczą one psów rasowych. Nie ma co liczyć, że psy na sprzedaż w bardzo niskiej cenie lub wręcz za darmo, będą pochodzić z dobrej, sprawdzonej hodowli. Bardzo często ogłoszenia tego typu dotyczą tak zwanych pseudohodowli, w których pieski traktowane są jak towar na sprzedaż, mają problemy z socjalizacją oraz zdrowiem. Właściciele wymyślają wiele wymówek, które mają za zadanie wytłumaczyć podejrzanie niską cenę pieska. Zazwyczaj stoi za nią jednak zły stan zdrowia czworonoga lub inne tego typu przypadłości.

Warto udać się do schroniska

Osoby, które interesują psy na sprzedaż, powinny przemyśleć, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie wycieczka do schroniska. To tam na polepszenie swojego losu czeka bardzo szerokie grono zwierząt, wśród których być może czeka nowy członek rodziny. Psy ze schroniska – poza tym, że są za darmo – są bardzo spragnione miłości i z pewnością za adopcję odwdzięczą się całym pokładem nagromadzonych uczuć. Tym, co przemawia za adopcją psa ze schroniska, jest fakt, że nowy właściciel ma jasno przedstawioną całą sytuację pieska. Jest on z góry poinformowany o wszystkich ewentualnych trudnościach, problemach zdrowotnych oraz kłopotach, jakie mogą wystąpić. W przypadku ogłoszeń z internetu bywa z tym różnie– właściciele bardzo często ukrywają niewygodne fakty o czworonogach, które później mogą okazać się dla nowego właściciela bardzo niemiło niespodzianką.

Leave a comment