Skip to content Skip to footer

Mop do zadań szczególnych

Mycie podłogi to dla jednych osób prawdziwa zmora, dla innych natomiast przyjemność. W pewnym sensie zależy to również od tego, czym taką podłogę myjemy, czy musimy się napracować, czy też jest to łatwe i miłe zadanie, z wykorzystaniem odpowiedniego mopa.

Rodzaje mopów

Mopa posiada chyba w swoim domu praktycznie każdy z nas. Wydaje się, że najbardziej popularne modele to te, które posiadają końcówkę czyszczącą w postaci pasków materiału lub sznurków. Do takiego mopa absolutnie niezbędne jest wiadro, wyposażone w specjalną nakładkę, w jakiej można go wycisnąć. Inne popularne modeli opierają się na wykorzystywaniu końcówki czyszczącej przypominającej prostokątny worek nakładany na plastikowy element. Są one szczególnie użyteczna do sprzątania dużych powierzchni, dzięki czemu odbywa się ono szybciej.Swoistą nowinkę na rynku tych przeznaczonych do sprzątania przyrządów stanowią natomiast mopy ze spryskiwaczem, nazywane popularnie spray mop. Jest to na dzień dzisiejszy rozwiązanie jeszcze dość mało popularne, jednak z pewnością to się zmieni.

Mopy ze spryskiwaczem

Mopy ze spryskiwaczem różnią się przede wszystkim tym od zwykłych mopów, że w ich przypadku, aby wyczyścić podłogę nie trzeba koniecznie nosić wszędzie ze sobą wiadra. Wystarczy sam spray mop, ponieważ wyposażony jest w specjalny pojemnik na wodę ze środkiem do czyszczenia. Jest to zatem rozwiązanie znacznie wygodniejsze, szczególnie w przypadku, kiedy przykładowo sprząta się różne piętra i nie trzeba nosić ze sobą wiadra.Wydawać by się mogło, że ze względu na fakt posiadania wbudowanego pojemnika na wodę ze środkiem czystości, waga takiego mopa będzie duża. W praktyce jednak pojemniki te są dość niewielkie, nie zwiększają znacząco ciężaru mopa. Z drugiej natomiast strony taki zbiornik wystarcza w zupełności na umycie około 40 metrów kwadratowych podłogi, tym samym jest wystarczający na potrzeby użytku domowego.

Jak wybrać mop ze spryskiwaczem

Przy zakupie spay mopa najważniejsze są dwie cechy, pojemność pojemnika na wodę ze środkiem czystości, oraz łatwość jego aplikacji na czyszczoną powierzchnię. Mopy takie są wyposażone w spryskiwacz, który wykonany może być z różnych materiałów. Warto przed zakupem sprawdzić, jak dużej ilości siły potrzeba do naciśnięcia spryskiwacza, ponieważ przy dłuższej pracy od tej powtarzalnej czynności może zacząć boleć nas ręka. Nie warto zatem kupować mopa, w którym ciężko nacisnąć spryskiwacz.

Leave a comment