Skip to content Skip to footer

Masaż leczniczy- zabieg, który jest receptą na bolączki współczesnego świata

Masaż leczniczy jak powszechnie wiadomo- skłania ciało do samoregeneracji, odpręża, relaksuje i wpływa korzystnie na wygląd zewnętrzny człowieka. Ma też ciemne strony, zwłaszcza gdy zostaje przeprowadzony nieprawidłowo.

Jakie komplikacje mogą wystąpić po przeprowadzeniu masażu leczniczego?

W skrajnych przypadkach na ciele pacjenta mogą zostać brzydkie i duże siniaki. Są one zazwyczaj oznaką, iż za mocno zostały uciśnięte naczynia limfatyczne. I dlatego na ciele masowanego osobnika pokazały się wybroczyny w postaci podskórnych zasinień. Często błędnie przeprowadzony masaż leczniczy kończy się zaostrzeniem dolegliwości bólowych i koniecznością wizyty u ortopedy bądź u neurologa. Czasem dochodzi też do tego, że zwyrodnienia stawowe w wyniku nieprawidłowego masażu leczniczego wcale nie cichną i pojawia się konieczność wdrożenia innej formy leczenia. Na przykład balneologii czy fizjoterapii.

Czy to oznacza, że masażu leczniczego należy się bać?

Absolutnie nie. To jedynie wskazówka, by wprowadzać go w życie pacjenta stopniowo i z rozmysłem. Gdy jest przeprowadzany powoli i z uwzględnienie wszelkich ograniczeń ruchowych u pacjenta, w ogóle nie boli. Poza tym, gdy nawet chwilowo pojawi się po nim ból, nie należy zbytnio panikować. To może oznaczać jedynie, że nasze mięśnie były bardzo spięte lub, że dopadły nas klasyczne zakwasy.

One jak wiadomo, po paru dniach znikną samoczynnie. Przypadków, w których masaż leczniczy bardziej zaszkodził, niż pomógł- jest naprawdę niewiele. Zazwyczaj wynikają one z dwóch rzeczy. Albo rehabilitant miał nikłą wiedzę na temat technik przeprowadzania masażu leczniczego, albo pacjent zataił przed nim multum informacji o swoim faktycznym stanie zdrowia.

Dlaczego masaż leczniczy zyskuje sobie nowych zwolenników?

Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze jest mało inwazyjny, przyjemny i wpływa na różne sektory naszego życia. Dzięki niemu ma się więcej życiowej witalności i chęci do działania. A co najważniejsze ma się dzięki niemu oczyszczone umysł i ciało. Po drugie masażem leczniczym zaczęły się interesować gwiazdy kultury masowej, czyli muzyki i filmu.

One mają przecież olbrzymią siłę oddziaływania. Tak nie do końca świadomie podążają za nimi zwykli obywatele i chłoną jak gąbka propagowane przez nich trendy. Poza tym masaż leczniczy to sposób, by uniknąć szpitala i lekarzy. I przy okazji ulepszyć swój wygląd fizyczny. Grzechem byłoby z niego nie skorzystać i zaprzepaścić szansę na zdrowie i piękno. Tak w ogóle masaż leczniczy jest też skuteczną receptą na rosnące tempo życia i dlatego zyskuje na popularności.

Leave a comment