Skip to content Skip to footer

Licencjonowane biuro księgowe w Katowicach nie musi kosztować majątku!

Moda na rozliczanie faktur i innych dokumentów związanych z prowadzeniem firmy przez internetowe aplikacje czy wirtualne biura powoli mija. Okazało się, że stacjonarne biuro księgowe w Katowicach jest zdecydowanie pewniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż specjalista, którego tak naprawdę nikt nie widział na oczy. Pozostaje kwestia finansów – czy stacjonarny księgowy musi być drogi?

Znajdź właściwe biuro księgowe w Katowicach

Katowice mogą poszczycić się niemałą ilością biur księgowych, które różnią się nie tylko ceną, ale i zakresem oferowanych usług. Niby księgowy nie może wiele – ma prawidłowo rozliczać dostarczane dokumenty, a jednak, jak pokazuje rzeczywistość, można to zrobić perfekcyjnie, średnio lub dość licho. Pierwszym kryterium wyboru powinno być sprawdzenie czy typowane przez nas biuro księgowe w Katowicach posiada licencję i odpowiednie ubezpieczenie.

Kolejno warto sprawdzić opinie o wybranej kancelarii. Może się bowiem okazać, że prawdziwa obsługa nie ma nic wspólnego z deklaracjami. Szanując swój czas dopytajmy się, czy w ramach usługi dokumenty mogą być odbierane przez kurier delegowanego z biura księgowego. Porządne biura księgowe w Katowicach proponują, że samodzielnie odbiorą dokumenty potrzebne do rozliczenia. Zwróćcie uwagę na godziny pracy biura i dojazd do niego – niby to mało istotne kwestie, ale w praktyce okazują się szalenie istotnymi.

Znalazłeś biuro księgowe w Katowicach? – negocjuj cenę

Nie jest prawdą, że biura księgowe kosztują wiele. Wszystko zależy od tego, czy poddająca się usługom buchalterskim firma zatrudnia inne osoby, a także ile dostarcza dokumentów, jak się rozlicza.

Dobry księgowy zanim podpisze umowę dokona analizy i przedstawi indywidualny tok pracy, w którym – jeśli uzna za stosowne – wskaże np. konieczność zmiany opodatkowania. Kwota usługi będzie ustalona w odniesieniu do danej firmy.

Jako przedsiębiorca masz prawo i obowiązek do negocjacji ceny, ale pamiętaj, że księgowy – tak jak i ty – chce być godnie wynagradzany za dobrze wykonaną pracę, a ponadto bierze on na swoje barki odpowiedzialność za rozliczenia finansowo – skarbowe w Twojej firmie, a to bardzo poważna sprawa.

Nie idź na skróty…

Z wszystkich opcji dotyczących rozliczeń z urzędem skarbowym najlepszą jest biuro księgowe z dobrą sławą. Nie warto powierzać tak poważnych spraw wirtualnej rzeczywistości, ani sąsiadce, która kiedyś komuś rozliczała PIT`y.

Leave a comment