Skip to content Skip to footer

Jak wygląda zabieg licowania zębów?

Ze względu na życie w biegu, niewłaściwą higienę jamy ustnej oraz szkodliwe używki, takie jak kawa, czy papierosy sprawiają, że zęby przestają wyglądać nawet znośnie. Pewnym rozwiązaniem są licówki stomatologiczne. Licówki stomatologiczne to elastyczne nakładki przyklejane na przód zębów, które mają za zadanie poprawienie estetyki uśmiechu. Licówki cena Katowice, Warszawa, czy też Zakopane – wszędzie ustalana jest indywidualnie ze względu na bardzo różne uzębienie pacjentów.

Stomatologia estetyczna licówki i zabieg krok po kroku

Współczesna stomatologia estetyczna licówki oferuje zarówno w wersji akrylowej, jak i ceramicznej, kompozytowej, czy też porcelanowej. Licówki cena Katowice będzie się wahać również ze względu na rodzaj płytek, na które zdecyduje się pacjent.

Wizyta pierwsza

Podczas pierwszej wizyty powinno być przeprowadzone badanie stomatologiczne oraz wywiad wykluczające ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Oprócz tego na pierwszym spotkaniu wykonuje się zdjęcie panoramiczne oraz cyfrowe uzębienia, które będzie podstawą do wykonania licówek. Kolejnym etapem wizyty jest zaprezentowanie przykładowych licówek i rozplanowanie, jak ma wyglądać nowe uzębienie i pełny uśmiech pacjenta.

Wizyta druga

Na drugiej wizycie, po akceptacji przedstawionych kosztów, wykonuje się odciski gipsowe. Na podstawie odcisków modeluje się uzębienie pacjenta, które staje się podstawą do wykonania tymczasowego kompozytu – dzięki temu pacjent może zobaczyć, jak mniej więcej będzie wyglądał jego uśmiech po zakończeniu zabiegu.

Wizyta trzecia

Po znieczuleniu miejscowych wykonywane jest szlifowanie zębów na głębokość równą grubości wybranych licówek. Kolejnym etapem jest wykonanie odcisku powierzchni wyszlifowanych zębów. Przez kilka dni oczekiwania klient nosi licówki tymczasowe.

Wizyta czwarta

Na tej wizycie gotowe licówki zostają umieszczone na swoim miejscu. Na początku stomatolog dobiera kolor mocującego cementu, po czym na trwale mocuje przy jego pomocy ostatecznie dobrane licówki i przedstawia olśniewający efekt oczekującemu z niecierpliwością pacjentowi.

Pacjent przez jakiś czas będzie musiał stosować się do zaleceń otrzymanych od stomatologa, ale przede wszystkim jakiś czas zajmie mu przyzwyczajenie się do całkiem nowego wyglądu swojego uzębienia, które jeszcze kilkanaście dni wcześniej wyglądało zupełnie inaczej, czy raczej zdecydowanie gorzej niż w dniu zakończenia zabiegu.

Leave a comment