Decydując się na samodzielne wykonanie manicure’u hybrydowego, trzeba zacząć od wyposażenia się w niezbędny sprzęt. Potrzebna będzie przede wszystkim profesjonalna lampa, która utrwali lakier i nada paznokciom pożądany wygląd. Dostępne na rynku lampy różnią się jakością, mocą, wyglądem, ale przede wszystkim technologią. Którą wybrać?
Czym lampy do hybryd UV różnią się od lamp LED?
Jedną z pierwszych decyzji, które trzeba podjąć, decydując się na zakup lampy do hybryd, jest wybór między lampą UV a lampą LED. To dwie różne technologie, które wpływają przede wszystkim na czas utrwalania lakieru oraz wygodę wykonywania manicure’u.Lampy UV to starsza technologia. Wyposażone są tradycyjne żarówki UV, co powoduje, że utrwalenie jednej warstwy lakieru zajmuje około 2-3 minuty.
Lampy LED to nowoczesna, dysponująca oświetleniem LED, alternatywa. Są znacznie szybsze, bo utrwalenie w nich jednej warstwy lakieru to zaledwie 10-30 sekund. Mają niski pobór energii i są bardzo trwałe, mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat. Są droższe, ale stanowią najlepszy wybór dla kobiet, które zajmują się manicure hybrydowym profesjonalnie.
Lampy do hybryd – na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu?
Zastosowana technologia to nie jedyne co odróżnia różne modele lamp dostępne na rynku. Ważnym kryterium jest na przykład moc lampy. Te o niskiej (9-12 W mocy) wymagają długiego naświetlania i utwardzają lakier bardzo niedokładnie. Im więcej pigmentu w lakierze, tym czas utwardzania jeszcze się wydłuża. Znacznie lepszą opcją są lampy do hybryd o mocy co najmniej 48 W. Działają szybko, skutecznie, a większość z nich wyposażona jest w timer, który informuje o tym, że dłonie należy wyjąć spod lampy, bo upłynął wskazany czas. Bardzo istotną kwestią przy zakupie lampy jest również wybór odpowiedniej marki. Najlepiej zaufać firmie, która istnieje na rynku od lat i cieszy się dobrą renomą wśród stylistek paznokci. Profesjonalna lampa powinna posiadać stosowne certyfikaty, poświadczające bezpieczeństwo korzystania z niej. Lepiej unikać produktów niewiadomego pochodzenia ze względu na ich słabą jakość, a przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia, ponieważ nieprofesjonalne lampy mogą np. wywołać poparzenia skórne.