Skip to content Skip to footer

Kriolipoliza – co warto wiedzieć przed wykonaniem zabiegu?

Kriolipoliza to zabieg stosunkowo nowy. Choć więc jego popularność jest niemożliwa do zakwestionowania, trudno nie zgodzić się również z tym, że nadal budzi on pewne wątpliwości. Czas więc dowiedzieć się, jakie ma wady i zalety i czym różni się od innych zabiegów pozwalających na eliminowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Blaski i cienie kriolipolizy

Kriolipoliza jest promowana jako zabieg posiadający wiele zalet i rzeczywiście, trudno nie wypowiadać się na jego temat z uznaniem. Tym, co zwraca uwagę w pierwszej kolejności jest choćby brak konieczności przekraczania bariery skórnej. Pacjentom podoba się również to, że mają do czynienia z zabiegiem, który nie wymaga rekonwalescencji, a jednocześnie jest wyjątkowo skuteczny. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że zabieg ten jest wolny od wad. Jedną z największych jest miejscowy dyskomfort odczuwany podczas jego wykonania. Kriolipoliza nie należy do zabiegów bolesnych, trudno jednak oczekiwać, że będziemy w stanie zrelaksować się, gdy poddamy się jej. Warto też pamiętać, że mówimy o zabiegu, który przez pewien czas pozostawia widoczne ślady świadczące o ingerencji ze strony urządzenia. Tak jest choćby w przypadku zaczerwień i zasinień, które potrafią utrzymywać się nawet przez kilka godzin.

Kriolipoliza i liposukcja

Odwiedzając stronę https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/ można szybko zorientować się, że kriolipoliza nie jest wcale jedynym zabiegiem, w czasie którego jesteśmy w stanie wyeliminować nadmiar tkanki tłuszczowej. Jednym z najpopularniejszych nadal pozostaje liposukcja, warto więc zadać sobie pytanie, czy między nią i kriolipolizą istnieją zbieżności. Choć oba zabiegi pozwalają obniżyć o kilka centymetrów obwód w talii, różnic występujących między nimi jest zdecydowanie więcej niż podobieństw. Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym polegającym na wycinaniu tłuszczu. Podczas kriolipolizy nikt nie sięga jednak po skalpel. Nie dochodzi tez do przecinania powłok skórnych, a tłuszcz zastaje zamrożony. Kriolipoliza jest więc automatycznie zabiegiem, do którego nie trzeba się wcześniej starannie przygotowywać.

Leave a comment