Skip to content Skip to footer

Kiedy można samodzielnie skakać ze spadochronem?

Jeśli chce się samodzielnie skakać ze spadochronem niezbędne jest zdecydowanie się na przejście odpowiedniego szkolenia i zdanie egzaminu. Oczywiście nawet przy posiadaniu podstawowych umiejętności skoczka spadochronowego niezbędne jest rozwijanie takich umiejętności. Jednak podstawowy kurs spadochronowy to niezbędny początek.

Rosnąca popularność skoków spadochronowych

Coraz większa dostępność do możliwości uprawiania skoków spadochronowych w kraju sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zdobywanie umiejętności pozwalających na samodzielne realizowanie skoków. Oczywiście zawsze można zdecydować się na skoki ze instruktorami, które nazywane są skokami w tandemie, ale samodzielne skakanie daje zdecydowanie większą satysfakcję. Do samodzielnego skakania ze spadochronem niezbędne jest zdobycie odpowiednich umiejętności oraz potwierdzenie ich. W tym względzie trzeba zdecydować się na kursy spadochronowe, które pozwalają na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na samodzielne skakanie. Osoby początkujące najczęściej wybierają kursy spadochronowe swobodnego spadania.

Co pozwala zapewnić podstawowy kurs spadochronowy?

Jeśli wybierze się kompletny, podstawowy kurs spadochronowy wówczas można zdobyć takie umiejętności jak:
– stabilność sylwetki w locie swobodnym
– wykonywanie obrotów
– tworzenie sylwetki delta
– radzenie sobie z niestabilnością sylwetki. Zrealizowanie kursu podstawowego jest wstępem do samodzielnego skakania ze spadochronem. Taki kurs spadochronowy kończy się egzaminem, który będzie uprawniał do wykonywania samodzielnych skoków.

Gdzie realizować kurs?

Warto decydować się na takie miejsca do realizowania kursów spadochronowych, które dla osób początkujących oferują szkolenia AFF. Jest to zdecydowanie najbardziej bezpieczna, a jednocześnie szybka droga do zostania skoczkiem. W ramach takich kursów można szybko nauczyć się właściwego wyskakiwania z samolotu na dużych wysokościach. W ramach różnych kursów można nauczyć się dodatkowych umiejętności. Obejmuje to między innymi umiejętności latania na spadochronie. Przy wybieraniu konkretnego kursu warto jest dokładnie zapoznać się z programem, co pozwala zdecydować się na szkolenia, które w pełni spełniają oczekiwania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Leave a comment