Skip to content Skip to footer

Jak wybrać najlepszy lakier do paznokci?

Wybór odpowiedniego lakieru do paznokci nie zawsze jest łatwą sprawą. Tym bardziej że często słyszy się o szkodliwości tego rodzaju produktów. Z drugiej jednak strony sprzedawcy i producenci przekonują nas, że mają lakier do paznokci inny niż wszystkie. Czy tak faktycznie jest? W jaki sposób wybrać najlepsze lakiery?

Dbanie o zdrowie paznokci

Odpowiednie dbanie o zdrowie paznokci to podstawa, dzięki której będą mogły one zachować bardzo dobry wygląd na jak najdłużej. Dobrze jednak jest umieć pogodzić dbałość o zdrowie z chęcią jak najlepszego wyglądu. Niewątpliwie kolorowe lakiery do paznokci dodają naszym dłoniom atrakcyjności i sprawiają, że wyglądają lepiej. Decydując się na odpowiedni lakier do paznokci warto postawić na kosmetyk uniwersalny.

Na szczęście wielu producentów oferuje dziś produkty wzbogacone nie tylko substancje odżywcze, ale również o składniki aktywnie regenerujące zniszczoną płytkę paznokcia. Wybór tego rodzaju produktów to konieczność dla kobiet, którym zależy na dobrym wyglądzie paznokci.

Trwałość lakieru

Równie ważnym czynnikiem jest trwałość lakieru. Wiedzą o tym doskonale kobiety używające ich na co dzień. Wiele lakierów do paznokci łuszczy się i ściera już niedługo po położeniu. Najczęściej używa się do nich specjalnej warstwy ochronnej, ale i ona nie zawsze wystarcza.

Nowoczesne lakiery bardzo często charakteryzują się zwiększoną trwałością – tak, by możliwie jak najdłużej zachować dobry wygląd. Najlepiej taki sam jak w momencie pomalowania. Decydując się na zakup lakieru do paznokci warto zwrócić uwagę nie tylko na opis producenta, ale również na opinie użytkowniczek o danym produkcie.

Lakiery do paznokci – różnorodne efekty

Warto pamiętać również o tym, że różnorodne lakiery dają różnorodne efekty wizualne, które pomogą ubarwić i urozmaicić wygląd naszych dłoni. To, co uda nam się uzyskać zależy wyłącznie od wyobraźni naszej i kosmetyczki (albo dowolnej, innej osoby malującej paznokcie).

Dobrze jest również uwzględnić to, że zbyt duża ilość efektów na paznokciach może raczej zaszkodzić, niż ozdobić nasze dłonie. Czasami warto eksperymentować z nawet najbardziej szalonymi efektami, by osiągnąć zamierzony cel i uzyskać takie paznokcie, jakie najbardziej będą nam pasować.

Leave a comment