Skip to content Skip to footer

Jak skorzystać ze skoku spadochronowego nad morzem?

Sporty ekstremalne podnoszą poziom adrenaliny we krwi i dostarczają niesamowitych wrażeń, o których trudno potem zapomnieć. Należące do nich skoki spadochronowe nad morzem pozwalają wznieść się do samego nieba i poczuć prawdziwe, niezastąpione emocje. Warto z nich na pewno skorzystać – zwłaszcza podczas wakacji spędzanych w okolicach Bałtyku.

Jak zarezerwować skok?

Najlepiej to zrobić przez Internet, jeszcze przed wybraniem się na wakacje. Firmy zajmujące się organizowaniem skoków spadochronowych nad morzem posiadają na swoich stronach specjalne formularze, które trzeba wypełnić, aby zaplanować całą zabawę. Zazwyczaj też klienci otrzymują kilkanaście dni na ewentualny zwrot biletu. Dzięki temu zawsze mogą zrezygnować ze swoich planów, jeśli tylko pokona ich silny strach.

Skoki są też doskonałymi prezentami urodzinowymi czy imieninowymi, dlatego niejednokrotnie występują pod postacią specjalnych voucherów. To idealny podarunek dla osób, które od swojego życia oczekują ogromnych emocji i niesamowitych przygód.

Przygotowanie do zabawy

W dniu planowanego skoku spadochronowego nad morzem chętny musi przejść przez specjalne szkolenie. Trwa ono przeważnie kilkadziesiąt minut i składa się głównie z części teoretycznej. Przyszły skoczek dowiaduje się, jak ma się zachować w trakcie lotu i co wolno, a czego nie wolno mu robić. Zyskuje poczucie bezpieczeństwa i później może na spokojnie cieszyć się wyjątkową rozrywką.

Osoby, które będą brać udział w skoku spadochronowym, muszą też założyć na siebie odpowiednią odzież ochronną. Klient otrzymuje specjalny kombinezon, zabezpieczający jego ciało przed zimnym powietrzem, oraz dopasowane okulary, dzięki którym widoczność zostaje poprawiona. Stroju w żadnym wypadku nie wolno ściągać, rozpinać czy jakkolwiek zmieniać jego ułożenia.

Moment skoku

Skoki spadochronowe nad morzem zawsze odbywają się razem z doświadczonymi instruktorami. Towarzyszą oni swoim klientom od momentu wejścia na pokład samolotu aż do wylądowania na ziemi. Dzięki nim cała zabawa jest w pełni bezpieczna.

Spadochronowe skoki odbywają się z różnych wysokości. Najlepiej zacząć od tych niższych, stopniowo przełamując swoje lęki i nie rzucając się od razu na głęboką wodę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Leave a comment