Skip to content Skip to footer

Panele sufitowe w domu – krok po kroku

Każdy z nas chce, żeby jego mieszkanie naprawdę świetnie się prezentowało. I tu nawet nie chodzi o to, że chcemy być z niego dumni przed znajomymi – po prostu chcemy czuć się dobrze i bezpiecznie. W ładnym otoczeniu lepiej nam się myśli, funkcjonuje. Z drugiej jednak strony często ograniczają nas fundusze.

Panele sufitowe- doskonały pomysł

Z powyższych powodów naprawdę warto zainteresować się rozwiązaniem, jakim są panele sufitowe. Dlaczego? Powodów jest wiele. Ze strony czysto technicznej panele sufitowe są bardzo wytrzymałe, odporne na parę wodną, pleśń, uderzenia itd. Ponadto panele sufitowe ceny prezentują się wyjątkowo ciekawie w stosunku do ich wysokiej jakości. Co więcej – takie panele sufitowe białe czy ciemne nadadzą naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, pomogą się odgrodzić nieco od zewnętrznego świata, w tym także od tak banalnych spraw jak chłód czy kłócący się sąsiedzi.

Jak zamontować panele sufitowe białe?

Zacznijmy jednak od początku. Jak w ogóle zamontować coś takiego? Otóż naprawdę bardzo prosto. Część paneli sufitowych wystarczy przymocować specjalnym klejem- inne zaś lekko dowiercić. I to koniec. Każdy z nas może dokonać tego samodzielnie.

Gdzie kupić panele sufitowe białe albo ciemne?

Dzisiaj stają się one coraz bardziej popularne, dlatego też nie powinniśmy mieć jakiegokolwiek problemu z ich zakupem w jakimkolwiek sklepie z akcesoriami budowlanymi.

Jak kupować panele sufitowe?

Kolejną ważną kwestią związaną z panelami sufitowymi jest ich zakup. Przede wszystkim panele sufitowe ceny to nie powinno być nasze jedyne kryterium wyboru. Niestety bowiem na rynku funkcjonuje dzisiaj naprawdę spora ilość wszelkiej maści tandety, która kompletnie nie spełni swoich zadań jako panele sufitowe. Dlatego warto jednak spojrzeć na renomowanych producentów, tym bardziej, że proponowane przez nich paneli sufitowych ceny są także bardzo przystępne. Następnie weźmy pod uwagę koniecznie także sposób mocowania paneli, ich wytrzymałość, własności izolacyjne oraz grubość.

Lepiej wybrać panele sufitowe białe czy ciemne?

To w dużej mierze zależy od tego, do jakiego wnętrza je kupujemy i co chcemy uzyskać. Zaletą paneli sufitowych białych jest na pewno to, że doskonale powiększają one optycznie pomieszczenie. Ponadto świetnie można je wpasować w styl shabby chic, romantyczny, art deco czy rustykalny albo klasyczny. Z kolei zaś panele sufitowe ciemne świetnie sprawdzą się w większych pomieszczeniach utrzymanych w stylu industrialnym, kolonialnym, czy ponownie – klasycznym.