Skip to content Skip to footer

Jak kupić ciekawą bluzę sportową damską?

Bluza sportowa damska to coś, co zdecydowanie powinno znaleźć się w absolutnie każdej kobiecej szafie.Pojawia się jednak jedno bardzo istotne pytanie, a mianowicie, w jaki sposób w zasadzie można kupić taką bluzę damską? Na co zwrócić uwagę?

Krok pierwszy – zdecyduj, do czego ją potrzebujesz?

Przede wszystkim, warto się w ogóle zastanowić, do czego będą nam takie bluzy damskie sportowe w ogóle potrzebne. Zasadniczo nieco inne bluzy damskie sportowe przeznaczone są do codziennych stylizacji. Inne z kolei lepiej sprawdzają się typowo w sporcie. Tu jednak też trzeba zwrócić uwagę na to, jaki to jest sport.

O co konkretniej tutaj chodzi? Otóż zaczynając od bluz casualowych, to obecnie najbardziej popularne są bluzy sportowe damskie z logo uczelni czy szkoły wkładane przez głowę, noszone nieraz do bluzki z kołnierzykiem. Z kolei do sportu typu wspinaczka lepsze będą bluzy sportowe damskie w wersji typowo turystycznej.

Krok drugi – bluza damska na zamek czy z kapturem?

No właśnie – wkładana, z kapturem czy może na zamek? Zasadniczo, jak już zostało to wspomniane, bluzy sportowe wkładane przez głowę częściej noszone są do codziennych stylizacji niż do sportowych. Z kolei bluza damska na zamek doskonale sprawdza się przy okazji różnego rodzaju ćwiczeń w przestrzeni zamkniętej oraz także w różnych sytuacjach biwakowych. Bluzy damskie sportowe z kapturem z kolei doskonale sprawdzają się przy biegach oraz przy wszystkich sportach, gdzie jest całkiem spora różnica temperatury. Chodzi tutaj o to, że naprawdę dobrze trzymają one ciepło.

Krok trzeci – bluza sportowa z logo czy bez?

Bluzy sportowe z logo są zdecydowanie naprawdę bardzo modne, dlatego w zasadzie warto w nie inwestować. Aczkolwiek czasem różne osoby preferują raczej inne wzory.

Krok czwarty – jakość bluzy sportowej

To, na co naprawdę jeszcze bardzo mocno trzeba zwrócić uwagę, to na pewno jakość danej bluzy sportowej, jaką chcemy zakupić. Nawet jeśli to jest zupełnie zwykła bluza, taka, która będzie raczej używana tylko do strojów codziennych, to i tak warto zainwestować w dobrą jakość. Dlaczego?

Otóż kiepskiej jakości bluzy dla kobiet często niestety charakteryzują się tym, że łatwo się w nich spocić. Zdecydowanie nie prezentuje się to zbyt estetycznie ani nie jest wygodne. Ponadto szybko się one niszczą, a przecież bluzy sportowe muszą być często prane.

Leave a comment