Skip to content Skip to footer

Duża czy mała kasa fiskalna?

Posiadanie kasy fiskalnej jest obowiązkiem każdego pracodawcy. To właśnie na tym urządzeniu powinniśmy zapisywać nasze zyski ze sprzedaży, a także ze świadczonych przez nas usługi i zgodnie z prawem wydawać kopie klientowi. Jednak bardzo wielu przedsiębiorców zwłaszcza tych początkujących często ma duży problem i nie wie jaką kasę wybrać.

Duża kasa fiskalna

Bardzo wielu przedsiębiorców podczas zakupu kasy fiskalnej ma bardzo duży problem i często nie wie, na jakiego rodzaju urządzenie powinni się zdecydować. Warto pamiętać, iż na rynku możemy spotkać dwa modele kas. Jest to duża oraz mała kasa.

Dla przedsiębiorców prowadzących dużą działalność najlepszym rozwiązaniem jest duża kasa. Jest ona polecana w szczególności, gdy przykładowo na co dzień sprzedajemy bardzo dużo towarów. Tego typu urządzenie zawiera bardzo dużo przydatnych dla użytkownika funkcji.

Mała kasa fiskalna

Jednak z kolei jeżeli prowadzimy małe lub też średnie przedsiębiorstwo i na co dzień nie sprzedajemy zbyt dużo towarów, powinniśmy zdecydować się na mały model.

Nie możemy zapominać również o tym, iż jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy nasze przedsiębiorstwo ma charakter również bardziej usługowy.

Z kopią elektroniczną czy bez?

Coraz więcej osób zastanawia się również nad tym, czy tego typu kasa powinna posiadać opcję wydruku kopii paragonu, który przedsiębiorca przez odpowiedni okres powinien przechowywać czy też nie. W drugim przypadku możemy zakupić urządzenie, które automatycznie będzie zapisywało kopie paragonu w formie elektronicznej.

Kasa bez możliwości kopii elektronicznej dedykowana jest przede wszystkim dla średnich oraz małych przedsiębiorców. Jednak jeżeli na co dzień jesteśmy zmuszeni drukować bardzo wiele paragonów, warto zdecydować się na urządzenie z elektroniczną kopią.

Obecnie na rynku możemy spotkać bardzo różne kasy fiskalne. Warto pamiętać, iż różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim rozmiarem, a także innymi udogodnieniami, dzięki którym użytkowanie tego typu urządzenia może być znacznie bardziej proste. Dlatego podczas zakupu warto zwrócić na to szczególną uwagę i wybrać tylko ten model, który najbardziej nam odpowiada oraz dzięki któremu nasza praca będzie zdecydowanie bardziej efektowna.

Artykuł powstał we współpracy z Bimit-Mita