Skip to content Skip to footer

W rytmie fali

Każda kobieta chce wyglądać dobrze. A co jest kluczowym elementem dobrego wyglądu? Przede wszystkim zadbane, ładne włosy ułożone w ciekawą fryzurę. Jaką? Dzisiaj powracamy powoli do szalonej mody z lat 80. Przestają być modne gładkie uczesania, wytworne koki, proste ścięcia. Jaka zatem fryzura podbija wybiegi?

Drobne fale

Każdy z nas zapewne kojarzy niektóre gwiazdy muzyki pop z lat 80. Wiele z nich miało dość oryginalną fryzurę- nie były to ani loki, ani proste włosy. A co? Drobne fale. Nie drobne loczki, jak u barokowych aniołków, lecz właśnie drobniutkie fale. Co włosy zyskują dzięki takiemu ułożeniu?

Przede wszystkim objętość. Wtedy nawet osoba, która normalnie ma cienkie i krótkie włosy zyskuje oryginalną „szopę” i przestanie wyglądać jak szara myszka. Dodatkowo warto wiedzieć, że takie włosy zawsze można upiąć na wiele, przeróżnych ciekawych sposobów. Powstaje tylko pytanie- jak uzyskać taki efekt?

Karbownica do włosów

Urządzeniem, które umożliwi nam otrzymanie tak oryginalnej fryzury jest karbownica do włosów. Co to jest? Typowa karbownica wygląda dość podobnie do prostownicy, którą zapewne zna każda kobieta. Różni się tym, że powierzchnie modelujące włosy nie są płaskie i gładkie, lecz pokarbowane, przypominające trochę urządzenie do robienia gofrów.

Jak korzystać z karbownicy do włosów? Suche włosy trzeba podzielić na pasma, a następnie każde z nich od nasady po koniec po kolei wkładać na chwilę między ramiona karbownicy. Warto pamiętać o stosowaniu przeróżnych środków, jak spray, odżywki itp, które są przeznaczone specjalnie do pielęgnacji włosów karbowanych. Fryzurę można utrwalić lakierem do włosów.

Jak wybrać karbownicę do włosów?

Jak zatem widać- warto posiadać w domu karbownicę do włosów. Umożliwia nam ona wykonanie szybko ciekawej fryzury. Pozostaje jednak pytanie- jak wybrać taką karbownicę? Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu? Oczywiście na budowę, a konkretniej na materiał, z którego wykonane są płytki grzewcze. Najlepiej wybrać turmalinowe albo ceramiczne, lub ich połączenia.

Co jest jeszcze ważne w karbownicy do włosów? Na pewno możliwość regulacji temperatury- włosy różnych osób są przecież zupełnie inne i każde wymagają innych warunków do modelowania. Dodatkowo warto spojrzeć na moc urządzenia- im będzie wyższa, tym szybciej nagrzeją się płytki. Na koniec warto dodać, że ciekawym pomysłem jest zakupienie urządzenia, które dzięki wymiennym płytkom będzie mogło być prostownicą, lokówką i karbownicą do włosów jednocześnie!

Artykuł powstał we współpracy z Cooks Store