Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupować w taniej odzieży?

Sytuacja naszej planety nie wygląda obiecująco. Niestety, człowiek nie przyczynia się do polepszenia tego stanu rzeczy, a wręcz przeciwnie – dokłada naszej Ziemi jeszcze więcej utrapień. Przemysł ubraniowy jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych za tę sytuację.

Jak przerwać bezsensowny konsumpcjonizm?

Niestety, odeszły do historii czasy, kiedy ubrania szyło się na zamówienie u lokalnych krawcowych, które sięgały tylko po wysokiej jakości materiały. Obecnie kilka razy w roku pojawiają się nowe kolekcje ubrań, które przez marketingowców okrzykiwane są jako „must have” sezonu. W efekcie taka odzież używana jest tylko przez kilka tygodni czy miesięcy, a za rok na kolejny jesienny czy letni sezon sięga się po nowe ciuchy. Nie ma to najmniejszego sensu. Znacznie lepiej jest inwestować w ponadczasowe elementy garderoby, w stonowanych kolorach, które pasować będą do siebie. Oczywiście, gdyby wszyscy jednak kierowali się tymi zasadami, to świat byłby nudny. Osoby, które pociąga moda, oryginalne stroje, pełne koloru mogą jednak również przeciwstawić się konsumpcjonizmowi i inwestować zamiast w nowe ciuszki, w odzież używaną.

Dlaczego warto kupować w taniej odzieży?

Oprócz względów etycznych, omówionych powyżej, kupowanie w ciuchlandzie ma szereg innych zalet. Przede wszystkim, odzież używana jest zdecydowanie tańsza niż ta prosto od producenta. Nie ma opcji, aby znaleźć na stronie internetowej popularnych sieciówek spodnie na kilka złotych czy sweterek za dwa złote. Tymczasem w lumpeksie takie rzeczy się dzieją. Dodatkowo, można znaleźć tu prawdziwe perełki, których nie ma nigdzie indziej. Dzięki temu nasz styl będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Warto chodzić do sklepów z odzieżą używaną w dniu dostawy. Mimo, że towar tego dnia jest najdroższy, to zdecydowanie więcej łupów można wtedy upolować. Wiele kobiet kupuje odzież używaną dla swoich dzieci. Jest to dobre rozwiązanie, zważywszy na to, że maluszki potrafią brudzić się na potęgę i zniszczyć nową rzecz w mgnieniu oka. Ubrania w lumpeksach często sprzedawane są na wagę, dlatego ciuszki dla dzieci są naprawdę w śmiesznych cenach. Warto wspierać naszą planetę i inwestować nie tylko w ubrania z drugiej ręki, ale także książki, zabawki, meble czy inne potrzebne do życia artykuły.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Leave a comment