Skip to content Skip to footer

Czy warto poddać się zabiegowi korekty podbródka?

Upływ czasu najszybciej można zobaczyć na skórze dekoltu oraz podbródka. Z wiekiem skóra traci elastyczność i jędrność przez co wiele osób uskarża się na nieestetycznie zwisający podbródek. Aby wyeliminować problem, warto rozważyć przeprowadzenie dedykowanego zabiegu, czyli korekty podbródka.

Kto może poddać się zabiegowi?

Korekta podbródka to zabieg dedykowany zarówno kobietom jak i mężczyznom, niezależnie od wieku. Oczywiście specjalista sam oceni, czy zainteresowana osoba nie ma istotnych przeciwwskazań, na przykład niektórych chorób przewlekłych, które mogłyby wpłynąć na przebieg operacji oraz zwiększać ryzyko wystąpienia komplikacji. Niekiedy na przeprowadzenie operacji decydują się młode osoby, które mimo szczupłej sylwetki posiadają tak zwaną „drugą brodę”. Szczególnie w przypadku młodych kobiet jest to krępujące zjawisko, które przeistacza się w bolesny kompleks, dlatego ważne jest podjęcie odpowiednich kroków w celu wyeliminowania problemu.

Jak znaleźć dobrą klinikę, specjalizującą się w operacjach plastycznych?

Aby bez obaw poddać się operacji należy znaleźć renomowaną placówkę, która specjalizuje się w tego typu zabiegach. Korekta podbródka to operacja, która wymaga odpowiedniej rekonwalescencji i przestrzegania jasno określonych zasad, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań i przykrych dolegliwości.

Szukając kliniki, w której wykonywane są między innymi zabiegi korekty podbródka warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Po dokładnym sprecyzowaniu hasła pojawią się adresy obiektów, a także rzetelne oceny innych pacjentów. Koszt zabiegu to najczęściej kwota kilku tysięcy złotych. W zakresie świadczonych usług najczęściej można znaleźć również plastykę powiek, plastykę brzucha, liposukcję oraz odsysanie tłuszczu.

Jakie korzyści płyną z zabiegu?

Głównym efektem jest oczywiście uzyskanie pięknie zarysowanej szyi. Korekta podbródka sprawi również, iż twarz stanie się harmonijna i proporcjonalna. Wygojona szyja doda pewności siebie i zdecydowanie poprawi samopoczucie.

Uwydatniony podbródek to mankament urody, który może powodować ograniczenia. Młode kobiety najczęściej tak dobierają cięcia włosów oraz style uczesania aby zakryć szpetny element ciała.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika

Leave a comment