Skip to content Skip to footer

Czy po pandemii branża estetyczna ma się dobrze?

W czasie pandemii liczba zabiegów kosmetycznych gwałtownie spadła. Jednak szybko trend się odwrócił. Obecnie klinika medycyny estetycznej katowice przeprowadza ogromną ilość zabiegów. Wśród nich są zabiegi na cellulit, rozstępy i tkankę tłuszczową. Do niedawna katowice były znane ze swoich kopalni, a dziś słyną z klinik medycyny estetycznej.

Pandemia… pomogła branży?!

W czasie pierwszej blokady z powodu pandemii liczba operacji kosmetycznych gwałtownie spadła. W przypadku drugiej blokady trend był dokładnie odwrotny – zabiegi na twarzy stały się obecnie szczególnie popularne. Ten efekt ma również związek z faktem, że wiele osób pracuje w domu. W tej chwili najpopularniejsze są zastrzyki na zmarszczki, lifting górnych powiek oraz zabiegi z użyciem botoksu. Pandemia sprawiła, że ​​ludzie mają więcej czasu, aby bardziej o siebie zadbać.

Ludzie widzą siebie częściej, mają inne wyczucie siebie i swojego ciała. Co więcej, mają więcej czasu na zadbanie o siebie. I w zasadzie, przebywając w domu, wydają też mniej pieniędzy, więc oferta https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ jest coraz częściej brana pod uwagę.

Śląskie trendy

Zasadniczo panują obecnie dwa trendy: pierwszy to trend w kierunku zabiegów na twarz, głównie plastyka powiek, również zabiegi przeciwzmarszczkowe toksyną botulinową.Ponadto częściej niż przed pandemią wykonywana jest liposukcja — jest coraz więcej pacjentek, które znacznie przybrały na wadze podczas długich miesięcy przebywania w domu.

Medycyna estetyczna katowice – czy popyt na botoks i inne zabiegi spadnie?

W rzeczywistości może nawet wzrosnąć. Gdy tylko pandemia przeminie, klinika medycyny estetycznej katowice będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez klientów.

Dzięki mediom społecznościowym pełne usta, wydatne kości policzkowe i kocie oczy stały się absolutnymi trendami w urodzie. Jednak bardzo możliwe, że te ideały piękna wkrótce ustąpią miejsca bardziej naturalnemu wyglądowi.Globalna pandemia zmusiła nas wszystkich do pogodzenia się z naszymi siwymi włosami i rysami twarzy pozbawionymi botoksu oraz do zapoznania się z tym, jak naprawdę wyglądamy. Myślimy też więcej o tym, co jest dla nas naprawdę ważne w życiu.

To doświadczenie może sprawić, że wiele osób zmieni swoje priorytety i będzie mniej zainteresowanych kosmetyczną poprawą rysów twarzy.

Czy nowe przepisy bezpieczeństwa mogą sprawić, że medycyna estetyczna śląskie będzie mniej atrakcyjna?

Faktem jest, że bardzo niewiele osób w czasie pandemii decyduje się na zabiegi. W niedalekiej przyszłości nieinwazyjne procedury, takie jak zastrzyki, wypełniacze i nici, będą prawdopodobnie oczywistym wyborem dla wielu pacjentów. Większość z nich nie będzie miała wykonywanych operacji, dopóki wirus nie zostanie pokonany.

Leave a comment