Skip to content Skip to footer

Części do maszyn rolniczych – nowe czy używane?

Wydajna i niezawodna praca maszyn oraz urządzeń, które w produkcji rolniczej są niezbędne jest bardzo ważna, ponieważ każdy niespodziewany przestój, szczególnie podczas intensywnych prac polowych to wymierne straty finansowe. Dlatego bieżące przeglądy oraz dbanie o dobry stan może zapobiec takim przykrym niespodziankom.

Jak zadbać o maszyny rolnicze, aby służyły bezawaryjnie?

Dla zapewnienia ciągłej oraz bezawaryjnej pracy maszyn używanych do różnych czynności w rolnictwie warto poddawać je okresowym przeglądom, wtedy każda najdrobniejsza nieprawidłowość w ich działaniu będzie wychwycona zanim awaria stanie się poważna.

Do prac konserwacyjnych należy wymiana płynów, smarów oraz olejów. Każda maszyna napędzana silnikiem spalinowym posiada newralgiczne podzespoły, które takie płyny zużywają. Ważne jest także używanie odpowiednio dobranych substancji, które spełniają określone przez producenta wymagania.

Oprócz dbania o dobre smarowanie mechanizmów, należy także dbać na bieżąco o czyszczenie powierzchni roboczych, aby nie dopuścić do powstawania ognisk rdzy, która szybko może przyczynić się do zniszczenia urządzenia.

Jakich części używa się do napraw różnego rodzaju awarii maszyn rolniczych?

Jeśli już dojdzie do awarii i urządzenie odmawia posłuszeństwa, trzeba niestety zainwestować w odpowiednie części do maszyn rolniczych, które umożliwią skuteczną naprawę. W zależności od wieku oraz stopnia wyeksploatowania urządzenia wybiera się części do maszyn rolniczych fabrycznie nowe lub używane po regeneracji.

Doświadczeni mechanicy są zdania, że części po regeneracji mogą być równie dobre i trwałe jak całkiem nowe prosto od producenta. Warunkiem jest ich nabycie w renomowanym serwisie, który posiada dużo dobrych opinii od klientów.

Główną zaletą takich regenerowanych zamienników jest ich niższa cena, ale nowe części do maszyn rolniczych zawsze posiadają gwarancję, która daje pewność, że mechanizm będzie działał o wiele dłużej bezawaryjnie.

Gdzie można zaopatrzyć się w dobre jakościowo podzespoły zamienne?

Na rynku obecnie są liczne sklepy, hurtownie oraz serwisy specjalizujące się w obsłudze sprzętu rolniczego, dlatego znalezienie potrzebnych części nie jest żadnym problemem. Oferują je zarówno sklepy stacjonarne, jak i online.

Zakup w sklepie internetowym to duża wygoda oraz spora oszczędność czasu, ale kupując potrzebne części w renomowanym serwisie można zasięgnąć fachowej porady, a także dowiedzieć się wielu szczegółów o kupowanym produkcie.

Najważniejsze jest kupowanie części w pewnych i sprawdzonych punktach.

Leave a comment