Skip to content Skip to footer

Zalety palet typu H1

Palety higieniczne są coraz bardziej popularne zarówno w branży farmaceutycznej, jak również i spożywczej. Nic dziwnego, bowiem są one polecane oraz rekomendowane przez Europejski Instytut Handlu EHI. Palety H1 są produkowane z najwyższej jakości materiałów, a za sprawą ich wydajności, pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas oraz pieniądze, ale przede wszystkim dają gwarancję bezpieczeństwa.

Certyfikowane przez EHI

Palety higieniczne spełniają wszystkie wymogi Europejskiego Instytutu Handlu, dzięki czemu zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością, między innymi nabiałem, wędlinami oraz warzywami. Co więcej – stosowane są także w branży farmaceutycznej, do transportu lekarstw. Każda paleta H1 posiada również certyfikację GS.

Charakterystyka palet H1

Palety H1 posiadają szczelnie wspawywane płozy, a ich nośność wynosi nawet pięć tysięcy kilogramów. Warto również wspomnieć, iż ważą one jedynie osiemnaście kilogramów, co oznacza, iż są znacznie lżejsze od palet wykonanych z materiałów drewnianych.

Palety higieniczne są w pełni odporne na zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, a ich zakres wynosi od -40 stopni Celsjusza do 70 stopni Celsjusza. Są one wykonane z plastiku o nazwie HDPE, czyli polietylenu, a dodatkowo nie są im straszne żadne niespodziewane uszkodzenia. Palety H1 są również zaprojektowane w myśl współpracy z wózkami widłowymi, dzięki czemu bez trudu można je transportować między innymi w murach hurtowni i sklepów.

Bezpieczeństwo transportu przede wszystkim

Każda paleta H1 ma przede wszystkim na celu ochronić wszelkie przewożone materiały przed przemieszczaniem, a także i wszelkimi nieoczekiwanymi uszkodzeniami oraz ześlizgnięciem się.

Palety higienicznie można bez trudu utrzymać w czystości. Są one wyposażone w zamknięty pokład, który umożliwia ochronę materiałów przed brudnymi podłogami. Gładka powierzchnia palet H1 nie zawiera żadnych otworów, jednakże blaty szczelinowe zapewniają doskonałą wręcz cyrkulację powietrza oraz pozwalają przedłużyć świeżość przewożonych produktów.

Zastosowanie palet higienicznych

Palety higieniczne są stosowane w głównej mierze przez firmy logistyczne, które działają na rynku międzynarodowym. Są one bardzo popularne w przypadku przewozu artykułów spożywczych, a także farmaceutycznych, gdzie sterylność i czystość są najważniejsze. W związku z ich przeznaczeniem właśnie, palety są tworzone oraz projektowane zgodnie z zaostrzonymi normami – zarówno europejskimi, jak również i panującymi na innych kontynentach tego świata.

Odwiedź stronę producenta Schoeller Allibert – palety H1