Skip to content Skip to footer

Zabieg powiększania piersi

Z roku na rok coraz więcej kobiet w Polsce decyduje się na zabieg powiększania piersi. Mogą być to zarówno drobne poprawki chirurgiczne, takie jak dyskretne zwiększenie rozmiaru, czy poprawa jędrności piersi. W Polsce ten rodzaj zabiegów przestaje być również tematem tabu i decyduje się na niego coraz większa liczba kobiet. Chcą czuć się lepiej w swoim ciele oraz pozbyć się drobnych kompleksów. Zwiększa ich to pewność siebie oraz zdecydowanie podnosi poczucie własnej wartości.

Jednakże, tuż przed udaniem się do lekarza i konsultacji w sprawie takiego zabiegu, warto poznać wszystkie szczegóły, które są z nim związane.

Co warto wiedzieć o zabiegu powiększania piersi

Powiększanie piersi polega na wczepieniu pod gruczoł piersiowy specjalnego implantu. Obecnie, kobiety mogą wybierać spośród dwóch rodzajów implantów:

-anatomicznych, które kształtem zbliżone są do naturalnego kształtu kobiecych piersi; często używane są do drobnych, dyskretnych poprawek kobiecego biustu;

-okrągłych, kształtem przypominających idealne „piłeczki”; stosowane są one do znacznego zmienienia kształtu piersi kobiety. Są one również bardziej jędrne. Wszczepienie takiego implantu jest zdecydowanie bardziej widoczne, niż w przypadku implantów anatomicznych.

Koszt wykonania takiej operacji wynosi około kilkanaście tysięcy. Czas oczekiwania na taki zabieg zależy od kliniki, w której będzie on wykonywany. Zdarza się, że pacjentki zmuszone są czekać na zabieg powiększania piersi nawet okres dwunastu miesięcy.

Po operacji powiększania piersi

Po operacji przez długi okres czasu pacjentka powinna wstrzymać się od wszelkich, obciążających aktywności fizycznych. Pacjentka powinna nosić również specjalny, komfortowy biustonosz pooperacyjny. Tego rodzaju specjalna, wygodna bielizna ułatwia ukształtowanie biustu oraz sprawia, że życie pacjentki po zabiegu jest zdecydowanie łatwiejsze i przebiega w sposób przyjemniejszy.

Pacjentka po tego rodzaju zabiegu nosi także opatrunek przez okres około tygodnia. Po tym czasie następuje zdjęcie szwów.