Skip to content Skip to footer

Wycieczka do Mielna – dużo więcej, niż tylko plaża!

Podczas wyjazdów nad morze w sezonie letnim większość turystów stawia przed sobą jeden podstawowy cel. Chodzi oczywiście o złapanie estetycznej opalenizny i kąpiele w falach. Ale czy to już wszystko, co może sprawić nam satysfakcję w miejscowości w rodzaju Mielna? Ależ nie – trzeba tylko odważyć się, by wyjść poza utarte turystyczne ścieżki.

Słowianie w Mielnie? Grodzisko z X wieku

Wizyta w Grodzisku Słowiańskim, położonym w wyjątkowej, leśnej okolicy, może zrobić wrażenie przede wszystkim na ciekawych świata maluchach. Jeżeli zatem planujesz wyjazd do Mielna w pełnym składzie rodzinnym, koniecznie zdecydujcie się na przechadzkę po terenie tej odtworzonej przez zespół specjalistów osady.

Zobaczycie w ten sposób na własne oczy, jak mieszkało się, żyło i pracowało na tych terenach niezliczone wieki temu, a wasze dzieci będą mogły zaimponować zdobytą tam wiedzą na lekcjach historii. W Grodzisku można zwiedzić rekonstruowane budynki, przyjrzeć się z bliska umocnieniom obronnym i fosie, a także podziwiać stare, szumiące drzewa, które pamiętają z pewnością bardzo odległe czasy.

Miasto turystów? Nie, miasto relaksu!

Choć Mielno może zaoferować przyjeżdżającym tam turystom szereg interesujących i wciągających atrakcji, coraz częściej pada także ofiarą niekorzystnych opinii o jego zatłoczeniu. Mimo to można tu także znaleźć miejsca, gdzie będziemy mogli spędzić czas wyłącznie w swoim towarzystwie, dostarczając sobie masy dobrej energii.

Dobrym przykładem takiej oazy spokoju jest choćby doskonale wyposażone spa w mielnie, gdzie nie dochodzi zgiełk promenady, a medytacyjna atmosfera odpręża ciało. Nie można zaprzeczyć, że w sezonie turystycznym centrum Mielna, promenada i plaże są oblegane codziennie przez tłumy gości z Polski i zagranicy. Dzieje się tak jednak nie bez powodu – to niezwykłe miasto, które warto zobaczyć choć raz w życiu. Nie odmawiajmy sobie tej przyjemności, przy okazji regenerując organizm w luksusowym SPA w Mielnie.

Mielno rowerem – wyprawy dla aktywnych

Regularne masaże i zabiegi w renomowanym SPA w Mielnie mogą się przydać jeszcze w jednym celu – dzięki nim wasze mięśnie będą wypoczęte i gotowe na całodzienny wysiłek na rowerowych szlakach. Nie wszystkim oczywiście odpowiada taki pomysł na spędzenie wakacji. Wiele osób zdecydowanie woli bierny wypoczynek na leżaku, niż konieczność pokonywania długich tras w upalny dzień.

Jednak wszyscy, którzy zdobędą się na walkę z wewnętrznym leniem, by wsiąść na rowery i pomknąć przed siebie, zostaną aż nadto nagrodzeni niespotykanymi widokami po drodze oraz trudnym do opisania zapachem nadmorskiego lasu, przez który biegnie większość tras. Z Mielna można z łatwością dotrzeć tą drogą do Koszalina, Sarbinowa czy latarni morskiej w Gąskach, a także w wiele innych wartych odwiedzenia miejsc.

Leave a comment