Skip to content Skip to footer

Wyciąg z pestek grejpfruta – cudowne lekarstwo czy mit?

Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk, uniwersalne lekarstwo czy tylko kolejny „cudowny lek”? Od wielu lat specyfik uważany jest za uniwersalny środek, który ma pomóc w walce z grzybami, wirusami i bakteriami. Czy rzeczywiście jest taki wszechstronny?

Bogactwo przeciwutleniaczy

Podczas mielenia pestek grejpfruta można wyekstrahować z nich płyn – wyciąg z pestek grejpfruta, który zawiera m.in. flawonoidy i tokoferole.Ze względu na te przeciwutleniacze uważa się, że ekstrakt pomaga w zwalczaniu niektórych grzybów, bakterii i wirusów, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych. Czy zatem wyciąg z pestek grejpfruta jest idealnym antybiotykiem i suplementem diety? Ta opinia przetrwała od odkrycia ekstraktu w latach siedemdziesiątych do dzisiaj, a Internet jest pełen suplementów bazujących na wyciągu z pestek grejpfruta.

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości antybakteryjne

Jak wiadomo, istnieją pożyteczne i szkodliwe bakterie żołądkowe i jelitowe. Helicobacter pylori są niepożądane. Uważa się, że bakteria powoduje zapalenia żołądka, wrzodów żołądka i dwunastnicy, a w niektórych przypadkach nawet raka żołądka. Badania przeprowadzone w Polsce w 2004 roku wykazały, że Helicobacter pylori może być skutecznie leczony ekstraktem z pestek grejpfruta. Naukowcy z USA i Korei zbadali wpływ wyciągu z nasion grejpfruta na szczepy Escherichia coli. Badania wykazały działanie antybakteryjne flawonoidów i skuteczność w walce z patogenami.

Rak okrężnicy – wyciąg z pestek grejpfruta właściwości

Wyciąg z pestek grejpfruta zawiera przeciwutleniacze, sterole, tokoferole i limonoidy, które są skuteczne w leczeniu raka okrężnicy.Badanie przeprowadzone w 2006 roku przez University of Colorado wykazało, że komórki raka okrężnicy, po zastosowaniu wyciągu z pestek grejpfruta giną znacznie szybciej.Jeśli potwierdzą to dalsze badania, ekstrakt z pestek grejpfruta stanie się ważnym składnikiem w leczeniu raka okrężnicy.

Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk

Lekarze w obecnych czasach zbyt często przepisują antybiotyki, nawet nieszkodliwe przeziębienia są często leczone przy pomocy antybiotykoterapii.Poza tym regularnie spożywamy szkodliwe dawki antybiotyków poprzez spożycie mięsa pochodzącego z chowu przemysłowego.To sprawia, że ​​jesteśmy coraz bardziej odporni na skutki ich działania. Ponadto antybiotyki uszkadzają florę jelitową, co osłabia mechanizmy obronne organizmu. W związku z tym warto szukać alternatyw.Wyciąg z pestek grejpfruta ze względu na jego działanie przeciwdrobnoustrojowe działa jak antybiotyk i może pomóc w walce z licznymi chorobami zakaźnymi i procesami zapalnymi.

Leave a comment