Skip to content Skip to footer

Wózki do sprzątania – funkcjonalność czy dostępność

Większość zestawów do sprzątania to specjalne zestawy, składające się z mopów i zestawów do płukania i wyżymania, po które sięga większość firm sprzątających. Same zestawy do sprzątania umieszcza się na specjalnych wózkach, dzięki czemu sprzątanie jest łatwiejsze, a operowanie wózkiem nie wiąże się z dodatkowymi nakładami siły. Wybierając wózek do sprzątania warto się jednak zastanowić nie tylko nad wyborem wyposażenia wózka, ale również nad tym, w jakim miejscu wózek będzie wykorzystywany.

Ważna lekkość i system jezdny


Wszystkie zestawy do sprzątania, jakie znajdują się na specjalnych wózkach do sprzątania, wyposażone są w mopy, wiaderka oraz wyżymaczki. Takie wyposażenie może się składać z pojedynczych elementów, które stanowią integralną część wózka do sprzątania. W zależności od wielkości wózka oraz dodatkowych elementów wyposażenia wózki do sprzątania mogą być wykonane z różnych materiałów, choć najpopularniejsze jest tworzywo sztuczne (zwykle polipropylen) lub chromowany metal. Metalowe wózki są cięższe i do niedawna kojarzone były z wózkami, które dawały więcej możliwości.

Metal kontra tworzywo


Obecnie wózki serwisowe to w większości wózki z tworzywa sztucznego, które są lżejsze. Łatwość prowadzenia wózka zależy od systemu jezdnego, opartego na obrotowych kołach o zróżnicowanej wielkości i z dodatkowymi plastikowymi elementami, chroniącymi kółka przed kontaktem z powierzchnią ściany. System oparty na kółkach o jednakowej wielkości zalecany jest do większości sprzątanych powierzchni ze względu na łatwość prowadzenia nawet bardzo obciążonego wózka. Wózki z kółkami o zróżnicowanej wielkości sprawdzają się w przypadku pomieszczeń o nierównej powierzchni. Takie wózki znajdziesz na stronie http://www.mopy-ceg.pl/ producenta wózków i zestawów do sprzątania.

W wielu wózkach pojawia się dodatkowa powierzchnia, którą można wykorzystać do zbierania brudnej bielizny czy do segregowania śmieci i odpadków. W niektórych modelach wózków takie dodatkowe powierzchnie są wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które łatwo się czyści. Warto również sięgać po specjalne worki na odpady, które można montować przy uchwycie wózka.