Skip to content Skip to footer

Nie daj się pokonać konkurencji

Wcale nie tak rzadko zdarza się, że nawet osoby posiadające na swoim koncie niezbędne doświadczenie i kwalifikacje, nie otrzymują zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Jeśli więc wysyłamy aplikacje do wielu firm i na różne stanowiska, a nie otrzymujemy żadnego odzewu w związku z tym, czyli nikt nie przejawia zainteresowania naszą osobą, to należy doszukiwać się przyczyn zaistniałej sytuacji w nieprawidłowo stworzonym CV. Powodem tej niekorzystnej sytuacji może być CV, które nie podkreśla naszym mocnych stron albo też aplikacja jest niedopasowana do ogłoszenia. W celu rozwiązania powstałego problemu należy przeanalizować i zmienić swoją autoprezentację lub postawić na profesjonalne CV.

Dla kogo profesjonale CV, czyli przykuwające wzrok CV na zamówienie

Osoby mające jasno określoną ścieżkę rozwoju, mają znacznie większe szanse na znalezienie wymarzonego stanowiska pracy. Gorzej z tymi, którzy nie są zdecydowani i aplikują na dziesiątki najróżniejszych stanowisk, które dodatkowo nie zawsze są związane z ich kwalifikacjami. Inaczej musi zostać stworzone CV do branży X a inaczej do branży Y, na których stanowiskach wymagane są zupełnie inne kwalifikacje. Mając w zanadrzu tylko jedno CV, które wysyłamy do wszystkich, trzeba liczyć się z porażką, gdyż prawie zawsze znajdzie się ktoś lepszy od nas, kto potrafił się dobrze zaprezentować. Godnym polecenia rozwiązaniem w tej sytuacji, jest postawienie na kogoś z zewnątrz, kto oceni nasze szanse i możliwości rozwoju, a także skorzystanie z opcji profesjonalnego CV od https://kreatorzykariery.pl/profesjonalne-cv-opis.

Okazuje się, że nawet wydawać by się mogło kompetentni ludzie na stanowiskach typu manager czy specjalista z paroletnim doświadczeniem, mają problemy z zaprezentowaniem swojej wartości i tego, co mają do zaoferowania innym firmom. Może to wynikać z tego, że zapomnieli, jakie wymierne korzyści przynieśli swoim poprzednim pracodawcom. Jeśli więc tego nie potrafią, to nie są jednocześnie w stanie napisać dobrego CV. W tym przypadku warto postawić na profesjonalne CV, dzięki któremu łatwiej będzie zachęcić potencjalnych pracodawców do wybrania nas z pośród tłumu aplikujących.