Skip to content Skip to footer

Wczasy marzeń

Marzysz o poprawie własnego zdrowia oraz udanym, słonecznym wakacyjnym wypoczynku? W dzisiejszych czasach ciężko o taką ofertę a jednak udaje się znaleźć podobne. Jedną z nich jest oferta wakacji określanych jako wczasy z dietą dąbrowskiej. O szczegółach dotyczących tego eventu dowiedzieć się można w poniższym artykule.

Dieta i jej tajniki

Dieta Dąbrowskiej jest dość tajemnicza przez co dla wielu kontrowersyjna, lecz jej niewątpliwą skuteczność potwierdzają fakty – liczne wyzdrowienia z chorób cywilizacyjnych trapiących wiele osób. Były to ozdrowienia zarówno z chorób fizycznych jak i psychicznych, jak również dzięki zastosowaniu kuracji owocowo-warzywnej Dąbrowskiej wiele osób po prostu poprawiło samopoczucie i swój stan zdrowia.

Dieta polega w swej zawiłości na poście czyli powstrzymaniu się od spożycia przez czas trwania kuracji wszelkich innych posiłków oprócz warzyw i owoców oraz ich pochodnych (jednak nie wysoko przetworzonych). Tego typu post w swym założeniu obliczony jest na spalenie tłuszczu trzewnego, który w nadmiarze bardzo szkodzi zdrowiu. Każdy człowiek ma jednak inną wagę, wiek i w różnym stopniu może przyjąć kurację Dąbrowskiej. Stosowanie diety musi być więc szczegółowo kontrolowane przez wykwalifikowaną kadrę najlepiej licencjonowanych dietetyków.

Stosowanie diety w domu

Wiele osób podejmuje próby stosowania diety Dąbrowskiej w domowym zaciszu. Nie jest to proste a nawet może prowadzić do błędów. Łatwo przecież źle dobrać prowadzone składniki oraz ilość posiłków co może spowodować uszczerbek na zdrowiu. Przyjmując kurację należy więc pozostawać pod stałym nadzorem dietetyka tak by nasza dieta była odpowiednio dobrana a jej wdrażanie nie przyniosło negatywnych skutków ubocznych.

Receptą na dietę domową jest catering dąbrowskiej czyli dostawy posiłków z pakietu diety jakie można wykupić i przez określony czas otrzymywać. Pomaga to dobitnie i kończy problem braku czasu na przygotowanie posiłku. Dla osób, które nie chcą ryzykować wdrażania diety w domu jest lepszy sposób – wczasy z dietą dąbrowskiej.

Wczasy z dietą dąbrowskiej

Wczasy z dietą to system połączenia wakacyjnego wypoczynku z wdrażaniem diety. Pomysł ten z sukcesem rozwija się od lat. Polega on na prowadzeniu wczasów w ośrodkach wypoczynkowych gdzie łączony będzie tradycyjny wypoczynek ze stosowaniem diety.

Wczasy tego typu to nie tylko dieta, to piękne krajobrazy, ruch oraz liczne aktywności poprawiające stan zdrowia. Wybór idealny a wakacje tego typu czekają w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.

Leave a comment