Skip to content Skip to footer

Walka o biologiczne dziecko

Wiara i nadzieja na poczęcie dziecka nigdy nie powinna ustawać. Niezależnie od tego, czy para jest religijna czy nie, nigdy nie wolno się poddawać.

Spokój i relaks

W trakcie starań o dziecko stres jest absolutnie niewskazany. Organizm doskonale wie, kiedy nie powinien doprowadzić do poczęcia dziecka. Oczywiście kobiety zachodzą w ciążę również w trakcie rozmaitych zawirowań życiowych, w czasie wojny i niepewnej sytuacji politycznej. Wielokrotnie jednak organizm kobiety jest w stanie zapobiec zajściu w ciążę, kiedy jest ona bardzo zestresowana i ciąża nie jest dla niej czymś dobrym. Nie bez powodu zaleca się osobom starającym się o dziecko przede wszystkim relaks i spokój. Lekarz prowadzący często rekomenduje wyjazd na wakacje w jakieś miłe miejsce, aby para mogła się zrelaksować i uspokoić. Często po powrocie z takiego wyjazdu okazuje się, kobieta jest już w ciąży. To jest najbardziej pozytywny scenariusz, oby każda konsultacja lekarska miała taki finał.

Rozpoczęcie diagnostyki

Kliniki leczenia niepłodności każdego dnia przyjmują mnóstwo pacjentów. Czasami para zgłasza się zbyt szybko, zaledwie po kilku miesiącach nieudanych starań. Nigdy jednak nie zaszkodzi zrobić podstawowych badań, ponieważ można szybko wychwycić problem. Ma to duże znaczenie szczególnie wtedy, kiedy kobieta jest już starsza, to znaczy przekroczyła na przykład 35 rok życia. Wtedy każdy miesiąc ma duże znaczenie. Późny wiek matki oznacza większe ryzyko chorób genetycznych u malucha, dlatego też nie ma na co czekać, trzeba jak najszybciej rozpocząć porządną diagnostykę. Do kliniki leczenia niepłodności można zgłosić się zawsze, gdy para podejrzewa problem z poczęciem.

Nadzieja i wiara

Klinika niepłodności Katowice to absolutnie wspaniałe miejsce, gdzie można spotkać lekarzy pełnych zrozumienia i empatii w stosunku do pacjentek które nierzadko przechodzą do gabinetu w bardzo złym stanie psychicznym, spanikowane, pełne bólu. Na początku lekarz musi taką pacjentkę uspokoić i zapewnić, że zrobi wszystko, aby jej pomóc. Klinika leczenia niepłodności to miejsce, gdzie można usłyszeć wiele trudnych historii i diagnoz, ale jednocześnie jest to miejsce pełne nadziei. Wiele pacjentek usłyszało wcześniej, że nie ma szans na naturalną ciążę, a tymczasem, po wielu miesiącach okazywało się, że klinika niepłodności Katowice przyniosła szczęście i kobieta jest w ciąży. Klinika leczenia niepłodności to nierzadko placówka, w której dzieją się cuda.

Leave a comment