Skip to content Skip to footer

Skup złota – skup pamiątek i niepotrzebnych przedmiotów

Choć skup złota kojarzyć się może z lombardami, w których za zastawione złote łańcuszki, pierścionki czy kolczyki można otrzymać gotówkę, o tyle mniej popularne są miejsca, oferujące skup monet. Tymczasem skup złota Warszawa coraz częściej łączy ze skupem srebra i innych metali szlachetnych, których oferta może być uzupełniona o skup banknotów i monet pochodzących z różnych epok.

Co oferują firmy skupujące metale i monety


Wielu klientom skup srebra czy złota kojarzy się z koniecznością sprzedania posiadanych pamiątek rodzinnych oraz biżuterii za nie zawsze korzystne stawki. Coraz częściej jednak firmy oferujące skup metali szlachetnych zajmują się nie tylko ich skupem, ale również odsprzedają niektóre pamiątki lub też zajmują się ich przerabianiem w przypadku biżuterii. Podobnie wszechstronną ofertę mają firmy, których działalność obejmuje głównie skup monet. W Warszawie działa kilkanaście firm, które skupują monety, nie tylko wykonane ze szlachetnych kruszców, ale również monety kolekcjonerskie czy banknoty jedną z nich jest http://www.coinart.pl/skup.php. Ich wartość szacowana jest w oparciu o zainteresowanie na rynku, stąd też możliwość sprzedaży monet z czasów PRL, które wykonane były z metali nieszlachetnych, czy możliwość sprzedania dobrze zachowanych banknotów. Cena za pieniądze w postaci monet i banknotów uzależniona jest również od serii czy od nakładu, w jakim dane pieniądze były emitowane.

Czym się kierować wybierając skup złota i innych metali?


Dla sprzedającego skup srebra czy skup monet jest tym lepszy, im wyższe stawki oferuje za sprzedawane przedmioty. Jednak przy wyborze firmy skupującej metale, biżuterię i monety warto również zwracać uwagę na dodatkowe aspekty. Część firm oferuje dużo wyższe stawki za skupowane przedmioty, wykonane ze szlachetnych metali, bowiem ich wartość jest ustalana na podstawie innych miar niż tylko cena złota na światowych giełdach. Przy szacowaniu ceny zakupu niektóre firmy oferują jedynie płatność gotówką, inne z kolei dają możliwość otrzymania przelewu na rachunek bankowy. Często firmy oferujące skup monet i metali szlachetnych działają zarówno jako punkty stacjonarne, jak i wysyłkowe, co oznacza, że także klienci, którzy mieszkają w innych częściach Polski, mogą liczyć na rzetelne oszacowanie sprzedawanych drogą wysyłkową kruszców i akcesoriów. Niektóre transakcje sprzedaży mogą być związane z koniecznością zapłacenia podatku do Urzędu Skarbowego. Dlatego kupujący, oprócz wystawiania faktur potwierdzających sprzedaż cennych przedmiotów i monet, mogą dodatkowo regulować zobowiązania podatkowe w imieniu klienta.