Skip to content Skip to footer

Skok w tandemie

Podejmując się tematu, jakim są skoki tandemowe ze spadochronem trzeba bardzo dokładnie podkreślić, iż jest to sport naprawdę ekstremalny, dla ludzi o mocnych nerwach, ale także jest to niezapomniana przygoda. Zanim zdecydujemy się na tak odważny krok, warto dobrze się przygotować fizycznie, ale również psychicznie.

Wybór odpowiedniej szkoły i przygotowanie

Bardzo istotną rzeczą w tej kwestii jest dokonanie prawidłowego wyboru odnośnie szkoły i trenera, który nauczy nas od podstaw wszystkiego, co związane jest ze skokiem ze spadochronu. Jak nam wiadomo, skoki tandemowe to rodzaj skoków ze spadochronem wraz z instruktorem. W tego rodzaju skoku udział zawsze biorą 2 osoby razem, to znaczy uczeń oraz instruktor, zwany trenerem. Dlatego ważne jest, aby nauka była przeprowadzona w sposób jak najlepszy i przyniosła oczekiwany efekt. Jednakże do wykonania skoku tandemowego nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń lekarskich, czy też innych badań, ale mimo tego powinniśmy się odpowiednio na to przygotować. Nie poleca się tego rodzaju sportu osobom z chorobami serca, oraz innymi groźnymi dla naszego zdrowia i życia chorobami, gdyż nie musi, ale może się to dla nas źle skończyć. Aczkolwiek jeśli jesteśmy w pełni sił i nie mamy jakichś szczególnych problemów ze zdrowiem, możemy śmiało uprawiać taki sport. Oczywiście liczy się tutaj także wzrost oraz waga, gdyż są pewne obowiązujące normy, które muszą być przestrzegane.

Rezerwacja skoku tandemowego

Gdy jesteśmy już pewni, iż posiadamy odpowiednie umiejętności do wykonania skoku, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zarezerwować, zamówić sobie skok tandemowy ze spadochronem. Jasne jest bowiem, iż przed samym skokiem tak czy inaczej przejdziemy jeszcze odpowiednie przeszkolenie naziemne, zapoznamy się z prawidłowymi zasadami skoku, dowiemy się także jak będzie on przebiegał od początku do końca. Ważną w tej kwestii rzeczą jest również, posiadanie wiedzy w jaki sposób ułożyć ciało, a także kiedy należy zamknąć oczy a kiedy je otworzyć. Na rynku obecnie istnieje wiele firm, ośrodków rekreacyjnych, które posiadają w swojej ofercie skoki tandemowe, mamy możliwość ich rezerwacji poprzez stronę internetową. Należy odpowiednio wcześniej dokonać takiej rezerwacji na konkretny dzień, który nam odpowiada. Sam skok tandemowy jest swego rodzaju niesamowitym przeżyciem, który na pewno zapamiętamy do końca życia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Leave a comment