Skip to content Skip to footer

Simon Basic Standard – nowoczesna seria gniazd i włączników najwyższej jakości

Włączniki światła oraz gniazda elektryczne muszą znajdować się na wyposażeniu nie tylko każdego domu czy mieszkania, ale każdego budynku. Ich głównym zadaniem jest dostarczenie prądu i włączenie lub wyłączenie światła, jednak pełnią one również ważną funkcję estetyczną, dlatego powinny zostać wykonane z dużą dbałością o szczegóły i wykończenie.

Firma Kontakt-Simon SA i jej historia w kilku słowach

Przedsiębiorstwo zostało powołane do życia w lipcu 1921 roku w Czechowicach, jednak od tego czasu przeszło bardzo wiele zmian. Od samego początku fabryka produkowała oporniki i regulatory, sprzęt instalacyjny, oświetleniowy i sygnalizacyjny oraz mierniki elektryczne. W miarę upływu lat firma powiększała swój asortyment oraz usprawniała produkcję inwestując w nowoczesne technologie. Obecnie należy do największych i najbardziej cenionych przedsiębiorstw na rynku i cieszy się ogromną renomą zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Główna linia produkcyjna to przede wszystkim osprzęt elektroinstalacyjny, który łączy w sobie funkcjonalność z wysoką estetyką. Firma cieszy się ogromnym zaufaniem klientów, a także dużym uznaniem, o czym mogą świadczyć liczne certyfikaty.

Seria Simon Basic Standard i jej główne założenia

Simon Basic Standard to nowoczesna seria kontaktów i łączników, łącząca w sobie klasykę z odrobiną awangardy i funkcjonalnością. Neutralna kolorystyka serii idealnie wpisze w praktycznie każdą przestrzeń, zarówno tą bardziej tradycyjną, jak i minimalistyczną lub bardziej elegancką. Ramki mają lekko zaokrąglone zakończenie co odróżnia je od innych serii oraz nadaje im delikatności. Poszczególne gniazda i łączniki można w bardzo łatwy i szybki sposób dobrać do wybranego pomieszczenia lokalu, domu, mieszkania, budynku użyteczności publicznej czy biura.

Najważniejsze zalety serii

Kontakt Simon Basic ma nie tylko dostarczać prąd do konkretnego urządzenia domowego czy biurowego, ale musi się również estetycznie prezentować. Ponadto Simon Basic moduł musi być niezwykle funkcjonalny i praktyczny w obsłudze oraz musi spełniać wymagania klientów. Do najważniejszych zalet tej nowoczesnej serii należą:
– spójna kolorystyka: do wybory klient ma 4 kolory ramek (biały, beżowy, satynowy, stal inox) oraz 6 odcieni klawiszy (biały, beżowy, satynowy, stal inox, czekoladowy, grafit),
– podwójne osłony szyn prądowych umieszczone zostały w gniazdach podwójnych, aby jeszcze lepiej chronić przed ryzykiem porażenia prądem po zdjęciu pokrywy gniazda,
– gniazda podwójne mają przekątnie ułożone łapki, które nie zasłaniają miejsc na wkręty czy wejścia przewodów, natomiast dzięki zagłębieniu w korpusie gniazda podwójnego, można schować w nich przewody. W ten sposób zmniejsza się ryzyko ich przecięcia, przewody nie odkształcają się i nie wychodzą na boki.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.egniazdka.pl/simon-basic-kontakt-simon-c-1_9.html