Skip to content Skip to footer

Ścianka prysznicowa z drzwiami – jaki typ drzwi wybrać?

Za pomocą ścianki prysznicowej można stworzyć strefę prysznicową dopasowaną do swoich potrzeb oraz do metrażu łazienki. Ścianki można kupić dzisiaj w wielu wariantach pod kątem sposobu otwierania i zamykania drzwi. Na jaki model warto się zdecydować?

Rodzaje drzwi w ściankach prysznicowych

Ścianka prysznicowa jest rodzajem prostej zabudowy wykonanej ze szkła, które dodatkowo może być umieszczone w ramie. Za jej pomocą można stworzyć prysznic typu walk-in, czyli bez drzwi, ale także można zdecydować się na ściankę prysznicową z drzwiami, aby dodatkowo zabezpieczyć łazienkę przed kroplami wody.

Wyposażone w drzwi ścianki prysznicowe są dostępne w trzech głównych wariantach – z drzwiami uchylnymi, z drzwiami przesuwnymi oraz z drzwiami bifold, czyli harmonijkowymi. Jaka ścianka prysznicowa z drzwiami będzie najlepsza?

Ścianka pod prysznic z drzwiami uchylnymi

Drzwi uchylne mocowane są na zawiasach i pozwalają na całkowite otwarcie ich na zewnątrz. Tego typu modele oferowane są w wariancie składającym się z samych drzwi lub dodatkowo mogą być także wyposażone w nieruchomo montowaną taflę szkła – takie rozwiązanie stosuje się przy szerszych zabudowach.

Tego typu Ścianka prysznicowa z drzwiami polecana jest w przypadku większych łazienek, ponieważ podczas otwierania będzie ona wymagać przestrzeni. W małych łazienkach może być przez to mało funkcjonalna.

Prysznicowa ścianka z drzwiami przesuwnymi

Drzwi przesuwne wyróżniają się wygodną obsługą i nie wymagają przestrzeni na zewnątrz prysznica do ich otwierania i zamykania. Składają się z dwóch równoległych tafli szkła, z których jedna przesuwa się względem drugiej po szynie.

Drzwi przesuwne w ściance prysznicowej sprawdzą się w szerszych zabudowach. Należy pamiętać o tym, że połowa ścianki to drzwi przesuwne, dlatego wąskie modele nie będą zapewniały aż tak dużego komfortu.

Ścianki prysznicowe z drzwiami bifold – harmonijkowymi

Trzecia opcja to ścianka prysznicowa z drzwiami typu bifold. To rodzaj drzwi harmonijkowych, które najczęściej składają się z dwóch albo z trzech elementów. Są one połączone ze sobą i podczas otwierania składają się jak harmonijka.

Taka konstrukcja drzwi prysznicowych pozwala na stworzenie komfortowej strefy prysznicowej nawet w małych wnętrzach, ponieważ harmonijkowe drzwi nie zajmują dużo przestrzeni po otwarciu. Takie ścianki prysznicowe dostępne są w minimalnych szerokościach wynoszących 70-80 cm w zależności od producenta.

Leave a comment