Skip to content Skip to footer

Rodzaje noclegów w Szczyrku

Osoby, które mają już serdecznie dość wiecznie zatłoczonego Zakopanego, a mimo tego chciałyby spędzić trochę czasu w górach, powinny pomyśleć o rezerwacji apartamentu Szczyrk. Albo też zupełnie innego noclegu, byleby tylko położonego w okolicy Szczyrku. Wybór kwater na tych terenach Beskidu Śląskiego jest naprawdę imponujący!

1 – hotele

Poza sezonem Szczyrk noclegi w hotelach kosztują gdzieś w okolicy 90-100 zł. W sezonie mogą być nieco droższe, ale wynika to z tego, co oferują. Są dostępne przez cały rok i zwykle położone w bardzo atrakcyjnych dzielnicach, skąd łatwo można się dostać i na stok narciarski, i na pieszy szlak turystyczny, i do eleganckiej restauracji. Jeden z najpopularniejszych hoteli w Szczyrku, wyróżniający się trzema gwiazdkami, zapewnia dostęp do spa, regionalnej kuchni, basenów rekreacyjnych, saun oraz wielu innych atrakcji.

2 – pensjonaty

Przypominają hotele, ale zwykle są przytulniejsze, mniejsze, tańsze i bardziej nastawione na pobyt rodzin z dziećmi, par i niewielkich grup znajomych. Zazwyczaj gwarantują pełne lub częściowe wyżywienie, co jest jednym z ich większych atutów. Szczyrk noclegi w pensjonatach to duża wygoda, która pozwala w pełni skupić się na wypoczynku lub zdobywaniu kolejnych szczytów. Bez zastanawiania się nad tym, co takiego zje się na obiad, a co na kolejne śniadanie. Posiłki serwowane są o tych samych, wyznaczonych porach, dzięki czemu łatwo można połączyć je ze swoim harmonogramem dnia.

3 – Apartamenty Szczyrk

Apartamenty również są kwaterami prywatnymi, tyle że nastawionymi na przyjmowanie turystów ceniących sobie własną niezależność. Przypominają małe nowoczesne mieszkania podzielone na oddzielną łazienkę, sypialnię i kuchnię połączoną zwykle z małym salonem oraz jadalnią, z czego każda z wyznaczonych sekcji posiada kompletne, właściwe dla niej wyposażenie. Można wieść w nich dokładnie takie samo życie jak u siebie w domu. Różnica polega na tym, że Szczyrk apartament położony jest w malowniczej okolicy i odgrywa rolę wakacyjnej tymczasowej bazy.

Do tych trzech podstawowych odmian kwater noclegowych można by jeszcze dopisać motele, domy wycieczkowe i pola namiotowe z kamperami. Każdy turysta musi sam zadecydować o tym, czy woli wynająć apartament Szczyrk, czy może jednak pokój z wyżywieniem albo cały domek letniskowy.

Leave a comment