Skip to content Skip to footer

Jak przewieźć małego psiaka?

Dzisiaj wiele osób chętnie trzyma w domu małe pieski, takie jak np. yorki. Są one świetnymi przyjaciółmi i doskonale czują się w każdym mieszkaniu. Chętnie także bierzemy je na przeróżne wycieczki albo wyjazdy. Jednak pozostaje kwestia ich bezpieczeństwa… W jaki sposób możemy przewozić takie małe psy, aby nic im się nie stało?

Torba na psa -prawdziwy hit

Coraz większą popularnością cieszą się właśnie torby dla psów. Ich cena nie jest bardzo wysoka, zaś bogata oferta przyciąga wiele klientów. Należy bowiem podkreślić, że obecnie kupimy nie tylko zwykłe torby na psa do samochodu, lecz również takie do roweru albo sprawdzające się podczas zwykłego spaceru.

Pojawia się jednak zasadnicze pytanie -czym różni się taka torba na psa od klatki czy też innego transportera. Otóż torba jest bardziej miękka i praktyczna. Ponadto tu nie zamykamy psa, ewentualnie tylko podtrzymujemy go smyczą, aby nie wypadł podczas jazdy.

Jak wybrać torbę na psa?

Jak zatem widać – warto zainwestować w torbę dla psa. Czym jednak powinniśmy kierować się podczas wyboru? Przede wszystkim taka torba dla psa musi być wykonana z materiałów, które nie będą drażniły naszego zwierzaka. A zatem nie mogą to być syntetyki, długie włókna, szorstkie materiały itd. Co więcej – należy dobrać rozmiar torby do wymiarów pieska. Pamiętajmy jednakże przy tym, że niektóre pieski lubią mieć wokół siebie więcej miejsca, inne zaś uspokajają się łatwiej, kiedy są ciasno opatulone.

Warto także pamiętać o tym, że taka torba na psa na pewno będzie nam się dość często brudzić. Dlatego też lepiej jest zainwestować w torbę na psa z materiału, który jest dość łatwo wyprać. Ponadto torby na psa powinny mieć wygodne, wytrzymałe uchwyty. Warto jeszcze oczywiście popatrzeć także na estetykę takiej torby. Dzisiaj bowiem produkowane są nawet torby na psa imitujące zwykłe damskie torebki.

Inne transportery dla psa

Czy istnieją jeszcze inne sposoby, aby przewieźć naszego zwierzaka? Oczywiście – istnieją jeszcze klatki dla psa oraz transportery plastikowe. Czy są one lepsze? To zależy, czasem bowiem nie mamy wyjścia. Bardzo duży pies nie zmieści nam się do torby na psa, a ponadto czasami wymogi transportowe nie pozwalają nam trzymać psa w torbie.

Warto jednak podkreślić, że większość małych piesków znakomicie czuje się w torbach na psa. Jest im tam wygodnie, ciepło, mogą spokojnie przyjąć dowolną pozycję. Ponadto ich właściciel może je w każdej chwili pogłaskać i uspokoić. Warto zatem zastanowić się nad zakupem takiej torby na psa- jest to rozwiązanie komfortowe także dla właściciela.

Artykuł powstał we współpracy z LileTink.pl